Bakan Koca: İzmir'de yüzde 42 vaka artışı var

İZMİR - Koronavirüs salgınında yeniden bir şiddetlenme olduğunu söyleyen Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İzmir'de vaka sayısında yüzde 42 oranında arttığını söyledi.

191 kez okundu.
Bakan Koca: İzmir'de yüzde 42 vaka artışı var

 Sağlık Bakan Fahrettin Koca, İzmir’de koronavirüs (Kovid-19) vakalarını yeniden artışa geçmesinin ardından kentti ziyaret etti. İzmir Valiliği’ne ziyarette bulunan Koca, burada basına toplantısı düzenledi. 

 ÜLKE GENELİNDE ARTIŞ VAR

 Mart ayından bu yana büyük bir mücadele verdiklerini dile getiren Koca, salgınında tekrar bir şiddetlenme yaşandığını söyledi. Ülke genelinde hasta sayılarında artış yaşandığını kaydeden Koca, "Ancak bu artışın ülkenin her anında eşit olmadığını biliyoruz. İzmir'de bir hareketlenme oldu. İzmir'de bir ay öncesine göre yüzde 42 vaka artışına şahit olduk. Yaptığımız hızlı ve etkili müdahalelerle bu artışın kontrol altına alındığını ve son bir haftada vaka artışının yüzde 10'lara kadar gerilediğini söylemek istiyorum. Bir hafta 10 gün sonra daha stabil döneme, daha sonra da düşüşe geçmesini bekliyoruz. Hedefimiz hasta sayısını ve hastane yükünü her geçen gün azaltmak. Bizleri sevindiren diğer bir gösterge, son dönemde İzmir'de zatürre oranı yüzde 8,2'den 4,9'a kadar düştü. Yani yüzde 40 düşüş sağlandı. Hastane yatışlarında da bu anlamda stabil bir döneme girdiğimizi söylemek istiyorum. İzmir'de şu anda 445 filyasyon ekibimiz sahada çalışıyor. Türkiye filyasonu ey iyi hatta tek yapan ülke. Hastaların ortalama yaşındaki yükseliş vefatları yükseltti" dedi.

 

 

MA

 

Bakan Koca İzmir'de yüzde 42 vaka artışı var
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Urfa'da yol çalışması yapan iş makineleri kundaklandı
Urfa'da yol çalışması yapan iş makineleri kundaklandı
Şanlıurfa’da onlarca işçi yediği yemekten hastanelik oldu
Şanlıurfa’da onlarca işçi yediği yemekten hastanelik oldu