STK’lar görev dağılımına gitti

Şanlıurfa’daki sivil toplum kuruluşları tarafından “Halkların Huzuru İçin Sivil Tedbirler Çalıştayı”nın ikincisi düzenlendi. Düzenlenen programda STK’lar iş bölümü yaptı. Görev alan STK’lar aldıkları kararları hayata geçirmek için yol haritası belirledi.

4099 kez okundu.
STK’lar görev dağılımına gitti

 Türkiye ve Şanlıurfa’da Suriyelilere yönelik artan olumsuz bakış açısına yönelik sivil toplum kuruluşları harekete geçti. STK’lar tarafından ikinci çalıştay Şair Nabi Kültür Merkezi’nde düzenlendi. Çalıştaya Şanlıurfa sivil toplum kuruluşları, Suriye, Irak ve Filistinli STK’lar, kanaat önderleri katıldı.

‘İÇ KARGAŞA VE BİR FİTNE ATEŞİNİ YAKMAK OLAYI VAR’

İnsani Yardım Platformu Başkanı Osman Gerem, yardım çalışmalarına devam edeceklerini belirterek fitne ateşini yakmak isteyenlere fırsat vermeyeceklerini dile getirdi. Gerem, şöyle konuştu:“Türkiye’de gerek ilimizde Suriyeliler üzerine bir iç kargaşa ve bir fitne ateşini yakmak olayı var. Bunları bertaraf etmek için gerek Suriyeli kardeşlerimiz, kanaat önderleri ile gerek Türkiyeli STK Başkan ve kanaat önderleri ile toplantılar yapmak suretiyle neler yapabiliriz, kardeşlerimizin devamı için neler yapabiliriz için bir araya geldik.”

İHH Şanlıurfa Temsilcisi Behçet Atila STK’lar tarafından düzenlenen 17 maddelik bir taslağın çıktığını söyledi.

STK’lar görev dağılımına gitti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Nazilli'de sel
Nazilli'de sel