Meslek Fabrikası eğitmenleri güvenceli iş talep ediyor

İZMİR- İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Meslek Fabrikası'nda çalışan eğitmenler, eylemlerinin 8’inci gününde daimi iş ve güvenceli gelecek taleplerinde bulundu.

1327 kez okundu.
Meslek Fabrikası eğitmenleri güvenceli iş talep ediyor

İzmir Büyükşehir Belediyesi'ne ait Meslek Fabrikasında çalışan eğitmenler, daimi iş talebiyle başlattıkları eylem 8’inci gününde. Eğitmenler, her sabah 09.00-11.00 arasında iş bırakarak Meslek Fabrikası'nın bahçesinde taleplerini haykırıyor. "İş ekmek özgürlük", "Emekçiyiz haklıyız kazanacağız", "Susmuyoruz susmuyoruz hakkımızı istiyoruz", "Yaşasın onurlu mücadelemiz", "Güvenceli gelecek güvenceli iş" sloganların atıldığı eylemde açıklamayı Büşra Güngör okudu. 
 
İŞSİZLİKLE YÜZYÜZE KALDIK
 
Talepleri karşılanana kadar mücadelelerine devam edeceklerini söyleyen Güngör, "Mevcut iktidarın ekonomik krizin faturasını biz emekçi halka yüklemeye çalıştığı, üstüne de koronavirüsün kol gezdiği yaşam mücadelesinde işsizlikle yüz yüze kalmış durumdayız. Bu adaletsizliği haksızlığı kabul etmiyoruz" dedi. 
 
Taşeron çalışmanın kölelik olduğunu söyleyen Güngör, "İhale süreci bittiğinde hiçbir haktan faydalanamadık. Bizler taşeron sistemin mağdurlarıyız. Her gün eve giderken bugünü de atlattık demek istemiyoruz. Daimi, güvenceli iş istiyoruz" diye konuştu.

 

(MA)

Meslek Fabrikası eğitmenleri güvenceli talep ediyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
ABD, Avrupa ve 4 ülkeye seyahat yasağı getirdi
ABD, Avrupa ve 4 ülkeye seyahat yasağı getirdi
Brezilya’da otobüs kazası: 21 ölü, 33 yaralı
Brezilya’da otobüs kazası: 21 ölü, 33 yaralı