Papa'dan Urfalıları kızdıracak açıklama: Biz, İbrahim’in torunlarıyız

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’in Irak ziyaretindeki bugünkü duraklarından biri de Zikar vilayetinin merkezi olan Nasiriye’de yer alan antik Ur kenti oldu. Papa Francis, "Birlik, beraberlik ve iman Ur’dan başladı. Biz, İbrahim’in torunlarıyız. Birbirimizi sevmeliyiz. Birbirimizden ayrı çalışmamalıyız. Bu toprakları birlikte ihya edebiliriz" dedi.

1440 kez okundu.
Papa'dan Urfalıları kızdıracak açıklama: Biz, İbrahim’in torunlarıyız

Katoliklerin ruhani lideri Papa Francis’in Irak ziyaretindeki bugünkü duraklarından biri de Zikar vilayetinin merkezi olan Nasiriye’de yer alan antik Ur kenti oldu.

Ur kentinde Papa’yı Müslüman, Ezidi, Zerdeşti ve Hristiyan din adamları karşıladı. Papa’nın gelişi sırasında yerel folklor ezgileri ve ilahiler çalındı, Kur’an okundu.

Buradaki konuşmasına Ur kentinin İbrahim Peygamber ile ilişkisinden söz ederek başlayan Papa, “Birlik, beraberlik ve iman Ur’dan başladı. Biz, İbrahim’in torunlarıyız. Birbirimizi sevmeliyiz. Birbirimizden ayrı çalışmamalıyız. Bu toprakları birlikte ihya edebiliriz” ifadelerini kullandı.

URFALILAR TEPKİ GÖSTERDİ

Papa Francis’in Hz.İbrahim'in doğduğu yerin Ur olarak adlandırması ise Şanlıurfalı vatandaşlıları kızdırdı. Öyle ki Hz. İbrahim'in doğduğu ve yaşamını sürdürüp ateşe atıldığı şehir Şanlıurfa olarak biliniyor.

 

RHA

Papa'dan Urfalıları kızdıracak açıklama: Biz İbrahim’in torunlarıyız
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İstanbul Emniyet Müdürlüğü deposunda yangın
İstanbul Emniyet Müdürlüğü deposunda yangın
Yabancı Ziyaretçi Sayılarında Büyük Düşüş
Yabancı Ziyaretçi Sayılarında Büyük Düşüş