Başkan Çakar: İlk Mektebimiz Annelerimizdir

Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, Anneler Günü dolayısıyla yayımladığı mesajında, “İlk mektebimiz, ilk kelimemiz, ilk gülüşümüzün aynasıdır anneler” ifadelerini kullandı.

1114 kez okundu.
Başkan Çakar: İlk Mektebimiz Annelerimizdir

“Tükenmez bir sevgi ve engin bir şefkatle bizi saran, merhameti sonsuz bir kucaktır anne” sözleriyle başladığı mesajında anneliği önemine vurgu yapan Başkan Çakar, şunları kaydetti:

“Anne, cennetin ayaklarının altına serildiği, kalbinden doğurduğu iyiliklerle, her adımda bizi doğruya götüren bir kılavuzdur.

 Hayatın her alanında dişiyle, tırnağıyla var olma mücadelesini evlatları için veren yüce bir makam, yaslandığımız cennetten bir duvardır.

Bizlere, her türlü darlıkta ve varlıkta safi bir yürekle bakan anneler, aslında bizleri değil sadece sevgi ve şefkatlerini büyütmüşlerdir.

 Daima onların gözünde, eteklerinde oynayan bir çocuk gibi duran bizler için en zor zamanda sonsuz sevgiyle yeşeren bir vaha, her çekip gitmekte döndüğümüz en ulvi duraktır anne.

 İlk mektebimiz, ilk kelimemiz, ilk gülüşümüzün aynasıdır anneler.

Ne yapılsa yaptıklarının karşılığı dünyalık hiçbir varlıkla asla ödenemeyecek olan annelerin kıymetini bilenlere ne mutlu.

"Paylaşıldıkça büyüyen ve dünyayı yaşanabilir kılan tek anahtar sevgi ve hoşgörüdür. Sınırsız hoşgörü, karşılıksız emek inanılmaz özverileriyle bizleri dünyaya getiren ve en iyi biçimde yetişmemizi sağlayan annelerimizdir.

Annelerin yüreklerinin yangın yerine dönmediği, evlat acısı yüzünden gözyaşı dökmediği, toplumsal baskılar ve yoksulluk kıskacı altında kadının ezilmediği bir ülke arzusu içindeyiz…

Ülkemizde halen bu değerler caddelerde ve sokaklarda dilencilik yapıyor çöp konteynerde ekmek topluyor bu görüntüler ne yaz ki İslam coğrafyasında görüyoruz hiçbir Emperyalist ülkelerde böyle bir durum söz konusu olamaz .

Zaten Anneler kutsaldır anneler baş tacıdır Cennet annelerin ayakları altındadır

Bu da anlaşılıyor ki bu gidişat ülkemiz için doğru olmadığını yeni bir yol haritası gerekiyor sistem tıkanmış Ülkemiz de Doğu Batı Güney Kuzey din dil ırk renk mezhep ayrımı yapılmadan Ayrımcılığa karşı Irkçılığa karşı baş eğmeyip mücadele edip bu ülkeyi barışa huzura getirmek için yeni taze kan gerekiyor.

Gülümsemesi hayat bahşeden, elleri öpülesi annelerin Anneler Günü kutlu olsun. Bütün annelerimize sağlık esenlik ve huzur dolu bir hayat dilerim.”

Tüm annelerin ellerini öpüyorum.

 

Mardin-Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar

 

 

Başkan Çakar: İlk Mektebimiz Annelerimizdir
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Dünya harikası 3 bin yıllık kanal çöplüğe döndü
Dünya harikası 3 bin yıllık kanal çöplüğe döndü
Diyarbakır’da iş cinayeti
Diyarbakır’da iş cinayeti