Başkan Öter ’den Bayram Mesajı

Kızıltepe Hububat Ticaret Merkezi ve Mardin Toplumsal Dayanışma Federasyonu Başkanı Mehmet Şerif Öter, Ramazan Bayramı münasebetiyle bir mesaj yayımladı.

612 kez okundu.
Başkan Öter ’den Bayram Mesajı

Başkan Öter Mesajında, “11 ayın sultanı mübarek ramazanı geride bıraktığımız bu bayram arifesinde, bile Dünyanın birçok bölgesinde mazlum insanlara yönelik haksız uygulamalar, zulümler devam ediyor. Siyonist İsrail Devleti işgal ettiği Filistin topraklarında bulunan ve Üç Din için kutsal kabul edilen Kudüs’te Müslümanları ibadet halinde Camide (mabette) , evlerinde çocuk, kadın, yaşlı demeden, sözde uygar Dünyanın gözü önünde barbarca katletmesi İnsanlık adına utanç, Müslümanlar için tam bir ibrettir.
Bu mübarek ramazan bayramımızı da Korona virüs KOVİD-19 nedeniyle yine buruk bir şekilde evlerimizde geçireceğiz. Telefonla da olsa eş, dost, akrabalarımızı mutlaka aramalı, hal hatırlarını sormayı ihmal etmemeliyiz. Herkes imkânı nispetinde bayramda ihtiyaç sahiplerine yapacağı yardım ve katkılarla paylaşmanın manevi duygusunu mutlaka tatmalı, yaşamalı ve yaşatmalıdır. 
Başkan Öter mesajının devamında, “Yaşanan tüm acı ve olumsuzluklara rağmen, Müslümanlar olarakbu seneki mübarek ramazan Bayramımızı da Allah’ın izniyle özüne, uygun bir şekilde paylaşmacı, kucaklayıcı ve birleştirici ruhuna uygun bir şekilde yaşayıp, yaşatacağız.  
Bu duygu ve düşüncelerle başta Mardinli hemşehrilerimiz olmak üzere, ülkemizin ve tüm İslam âleminin mübarek ramazan Bayramını tebrik ediyor, bu zor zamanların ardından tüm dünya insanlığı için yaşanabilir bir dünya ve güzel günleri birlikte yaşamayı Cenabı Hak’tan temenni ediyorum, “Dedi

 

Başkan Öter ’den Bayram Mesajı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’den Karaköprü Belediyesine İtiraz Dilekçesi-(VİDEO)
CHP’den Karaköprü Belediyesine İtiraz Dilekçesi-(VİDEO)
Dünya harikası 3 bin yıllık kanal çöplüğe döndü
Dünya harikası 3 bin yıllık kanal çöplüğe döndü