MEB: Uzaktan eğitim 1 Haziran'a kadar devam edecek

ANKARA - MEB, okul öncesi dışındaki tüm eğitim kademelerinde 1 Haziran’a kadar uzaktan eğitime devam edileceğini bildirdi.

1097 kez okundu.
MEB: Uzaktan eğitim 1 Haziran'a kadar devam edecek

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) okul öncesi, özel eğitim merkezleri ile 8 ve 12’nci sınıfların destekleme ve yetiştirme kurslarında 17 Mayıs'tan itibaren yüz yüze eğitime geçileceğini bildirdi. MEB tarafından yapılan yazılı açıklamada, okul öncesi dışındaki tüm eğitim kademelerinde 1 Haziran’a kadar uzaktan eğitime devam edileceği bilgisi verildi.
 
1 HAZİRAN’DA DEĞERLENDİRME YAPILACAK
 
Açıklamada, "Resmi ve özel tüm okul öncesi eğitim kurumları, özel gereksinimli öğrencilerimizin özel eğitim okul ve sınıfları, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezleri ile 8 ve 12’nci sınıf öğrencilerinin destekleme ve yetiştirme kursları/takviye kurslarında 17 Mayıs Pazartesi gününden itibaren ‘Eğitim Kurumlarında Hijyen Şartlarının Geliştirilmesi ve Enfeksiyonu Önleme Kontrol Kılavuzu’ndaki koşullara uyulması şartıyla yüz yüze eğitime başlanabilecektir. Bu kapsamdaki öğrenci, öğretmen ve eğitim çalışanlarımızın salgın kısıtlamalarından etkilenmemesi için gerekli kolaylık, Valiliklerimiz tarafından sağlanacaktır. 1 Haziran Salı gününden itibaren yüz yüze eğitimin devamıyla ilgili karar, bu tarih öncesinde yapılacak durum değerlendirmesinin ardından kamuoyu ile paylaşılacaktır" ifadeleri yer aldı.
 

MEB Uzaktan eğitim 1 Haziran'a kadar devam edecek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4’üncü yargı paketi Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
4’üncü yargı paketi Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
Yangında Suriyeli 3 çocuk yaşamını yitirdi
Yangında Suriyeli 3 çocuk yaşamını yitirdi