Gaziantep ihracatta profesyonel ligde: Şanlıurfa komşuya göre mahalle liginde

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), Haziran ayı Bölge ihracatına ilişkin rakamları kamuoyuyla paylaştı. Güneydoğu’nun lokomotif şehri Gaziantep ise Haziran ayını %41’lik artış oranı ve 914 milyon 302 bin dolarlık ihracatla tamamlayarak tüm zamanların en yüksek aylık ihracat değerine ulaştı. Şanlıurfa'da ise ihracat komşu Gaziantep'e göre 13 milyon dolar gibi komik bir rakamda kaldı.

1076 kez okundu.
Gaziantep ihracatta profesyonel ligde: Şanlıurfa komşuya göre mahalle liginde

Gaziantep, 2021 Ocak-Haziran dönemindeki 4 milyar 825 milyon dolarlık ihracatıyla Türkiye’nin en çok ihracat gerçekleştiren beşinci ili olmayı sürdürüyor.

Güneydoğu Anadolu İhracatçı Birlikleri (GAİB), Haziran ayı Bölge ihracatına ilişkin rakamları kamuoyuyla paylaştı. Geride bıraktığımız ayda Bölgenin ihracatı, bir önceki yılın Haziran ayına göre %34 oranında artarak 1 milyar 13 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Güneydoğu’nun lokomotif şehri Gaziantep ise Haziran ayını %41’lik artış oranı ve 914 milyon 302 bin dolarlık ihracatla tamamlayarak tüm zamanların en yüksek aylık ihracat değerine ulaştı. 

URFA NERDE İHRACAT NEREDE!

2021 yılı Haziran ayında GAİB'in iştigal sahasına giren diğer illerin ihracat rakamları da açıklandı Kahramanmaraş 115 milyon dolar, Mardin 75,1 milyon dolar, Malatya 27,1 milyon dolar, Diyarbakır 18,2 milyon dolar, Şanlıurfa 13 milyon dolar, Adıyaman 10 milyon dolar ve Kilis'in 6,3 milyon dolar değerinde ihracat gerçekleştirdi.

 

# şanlıurfa SON DAKİKA | bir Olarak göre Çok urfa bin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail'de Kovid-19'a karşı 3. doz aşılama başladı
İsrail'de Kovid-19'a karşı 3. doz aşılama başladı
Kılıçdaroğlu yangın bölgelerine gidecek
Kılıçdaroğlu yangın bölgelerine gidecek