Komşuda ibre başkanlara döndü: SGK borçları önceki başkanlardan alınacak

Gaziantepspor'dan prim ve vergi alacağı bulunan SGK ile Maliye bu parayı tahsil etmek için start verirken ilk etapta 295 yöneticiden tahsil etmeyi planladığı ancak hukuki olarak geçerliliği bulunmayan bu yöntemden vazgeçerek kanunların izin verdiği yolu seçmeyi tercih ettiği öğrenildi.

999 kez okundu.
Komşuda ibre başkanlara döndü: SGK borçları önceki başkanlardan alınacak

Kırmızı siyahlı takımın 2006'dan bu yana bulunan sigorta primi ve vergi borçları için 3 kişinin sorumlu tutulacağı ve bu yönde bir çalışma içerisinde olunduğu bildirildi. SGK'nın Gaziantepspor'da görev yapmış başkanları kendi dönemlerinden sorumlu tutarak bu parayı tahsil edecek. Ankara'da Sosyal Güvenlik Kurumu Başkanlığı'nın bir toplantı gerçekleştirdiği ve yöntemi bu şekilde uygulayacakları gelen bilgiler arasında yer aldı.

26 MiLYON TL BORÇTAN ÖDEME EMRi GiTTi

Gaziantepspor'da 2018'den bu yana başkanlık yapan Hasan Şahin'e geçtiğimiz günlerde SGK tarafından ödeme emri gelmiş ve ödenmesi gereken borç ise 26 milyon 282 bin 521 TL olarak belirlenmişti. Bu borcun ödenmemesi durumunda hakkında icra işlemi başlatılacak olan Hasan Şahin'in ise konuyla ilgili olarak hukuki süreci başlatacağı öğrenilirken yasal olarak kanuni temsilci ( başkan)görüldüğü için bu borcun tamamını ödemek zorunda kalacak.

 

RHA

Komşuda ibre başkanlara döndü : SGK borçları önceki başkanlardan alınacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail'de Kovid-19'a karşı 3. doz aşılama başladı
İsrail'de Kovid-19'a karşı 3. doz aşılama başladı
Kılıçdaroğlu yangın bölgelerine gidecek
Kılıçdaroğlu yangın bölgelerine gidecek