Gazze’de 13’ü çocuk 43 kişi hayatını kaybetti

İsrail güçleri ile Filistinliler arasındaki çatışmalar sürerken, Gazze Sağlık Bakanlığı saldırılarda hayatını kaybedenlerin sayısının 13’ü çocuk olmak üzere 43 olduğunu açıkladı.

888 kez okundu.
Gazze’de 13’ü çocuk 43 kişi hayatını kaybetti

İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları sürürken, İsrail güçleri ile Filistinliler arasında çatışmalar ise şiddetlendi. Gazze Sağlık Bakanlığı, son saldırının başlamasından bu yana toplam ölü sayısının 13’ü çocuk olmak üzere 43 olduğunu açıkladı. En az 233 kişi ise yaralandı.

Filistin Kızılay’ı ise yaptığı paylaşımla İsrail güçlerinin yaralılara yönelik tıbbi müdahaleyi de engellediğini belirtti.

İsrail ordusu, Gazze’den İsrail’in çeşitli yerlerine yaklaşık bin 500 roketin ateşlendiğini ve takviye kuvvetleri eklediklerini belirtti.

LOD’DA OHAL İLAN EDİLDİ

Al Manar English’in haberine göre işgal altındaki Lod, Umm Al-Fahm ve Rahat kentlerindeki Filistinli gençler, İsrail’in El Aksa Camii, Şeyh Jarrah Mahallesi ve Gazze Şeridi’ne yönelik saldırısını İsrail güçleriyle çatışarak protesto etti.

İsrail Başbakanı Benjamin Netanyahu, İsrail polisi ve Filistinliler arasında çatışmaların yoğunlaştığı Lod kentinde olağanüstü hal ilan etti. Batı Şeria’dan İsrail sınır polisi getirildi.

BEYAZ FOSFOR KULLANILDI İDDİASI

Yine Al Manar’ın haberinde Filistinlilerin, İsrail’in uluslararası boyutta yasaklanmış silahlar olan beyaz fosfor bombaları kullandığını belirtti.

FİLİSTİN HALKINA ULUSLARARASI DESTEK

Dünyanın dört bir yanında binlerce insan İsrail’in Filistin’e yönelik saldırılarını protesto etti. El Cezire’nin verdiği habere göre İsrail konsoloslukları önünde de gerçekleşen eylemlerde Mescidi Aksa’ya yönelik baskılar ve Filistin’deki sivillerin yaşadığı bölgelerde yapılan hava saldırılarını protesto eden eylemciler “Özgür Filistin” sloganlarıyla yürüdü.

 

(MA)

Gazze’de 13’ü çocuk 43 kişi hayatını kaybetti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4’üncü yargı paketi Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
4’üncü yargı paketi Adalet Komisyonu'nda kabul edildi
Yangında Suriyeli 3 çocuk yaşamını yitirdi
Yangında Suriyeli 3 çocuk yaşamını yitirdi