Başkan Çakar'dan Kızıltepe'ye Sahip Çıkın Çağrısı

Mardin-Kızıltepe Çevre Gönülleri Derneği Başkanı Menduh Çakar, Mardin Milletvekilleri, Kaymakam ve siyasi parti temsilcilerine seslendi. Çakar, herkesin Kızıltepe'nin sorunlarının çözülmesi hususunda ellerini taşın altına koyması çağrısında bulundu.

Başkan Çakar'dan Kızıltepe'ye Sahip Çıkın Çağrısı
Başkan Çakar'dan Kızıltepe'ye Sahip Çıkın Çağrısı Editör
Bu içerik 792 kez okundu.

Başkan Menduh Çakar, yaptığı yazılı açıklamada,"Mardin Kızıltepe Çev-Gön Başkanı Çakar dan İlçe sorunları için Basına ve Kamuoyuna bir çağrı mesajı yayınladı.
Kızıltepe Çevre Gönüllüleri Derneği Başkanı Menduh Çakar ın mesajını aynen yayınlıyoruz.
Mardin nin altı vekiline sesleniyorum.
Valimize Kaymakamımıza Belediye Başkanımıza çağrı yapıyorum..

İlçemizin İçine girdiği sorunların çözümü yok tüm yollar tükendi başka bir çare kalmadı sesiz kalmak kesinlikle düşünmemelisiniz onurlu duruşunuzu gösterin vicdanlı ve tarafsız olun bu size ve bize yeterdir.
 Olumsuz ve çözümsüz düşünceler sizleri ve bizleri mağduriyete ve karanlığa sevk eder.
 Bu olumsuz düşüncelerden vaaz geçip olaylara çözüm bulmak çareleri elde etmek bunu içtenlikle yapa bilirseniz bu ilçe Metrepol illeri gibi yaşana bilir bir yaşam tarzı elde edecek işte bunun için bu onurlu mağdur halkın haklı taleplerine çare çözüm bulmanızı arz ediyoruz..
İlçemiz Kızıltepe yerel yönetim sorunları 2019 da yapılmadı es geçildi ihmal edildi bu sorunlar 2020 devir edildi halen umudumuzu yitirmedik sizlerden bir kıvılcım bekliyoruz.
Merak ediyorum ve buna cevap almak istiyorum bu Dedaş ihalesi alan zatta ve bu ilçeyi harabeye çeviren bu zatlardan kimse hesap sormuyor sanki bunların arkasında bir karanlık güç varmış gibi kendilerini gösteriyorlar halkın sesine kulak vermiyorlar buna anlam veremiyorum.
Bu yeni yılda İlçemiz Kızıltepe sorunları için halkımızın iradesini alan bu Millet Vekillerden çözüm yolları bekliyoruz bakalım ilk hamle hangi vekilden gelir hepimiz göreceğiz.
Başta Dedaş Elektirik sorunu bu ilçenin imajını zedeleyen Cadde ve Sokakların rezalet hali cadde ve sokakları kazıyorlar eski haline getirmeden gidiyorlar ilçe cehenneme çevirmişler  Çevre yolunun can alması Alt ve üst geçitlerin olmaması Alt yapını yetersiz olması için sıkıntılar yaşanıyor.
Gap sorunun bir ömür olmasının kınanması Çevre yolu da bunun akıbeti olmaması için girişim ve hatırlatma yapılması.
 Bu Gap projesi Metrepol bir ilinden olsaydı kaç yılda biterdi acaba bu üvey evlat muamelesi değilse de nedir..
İlçemiz Kızıltepe 300 bine yakın Nüfusuyla Türkiye nin 43 ilinden daha büyük olmasına rağmen daha bu ilçede bir Umumi Tuvalet yok daha bu ilçede büyük bir Kültür merkezi yok bu ilçenin Otogar ın da Gap projesi de bir ömür alacak gibi görünüyor.
Zergan Deresi nin halen ıslah edilmemesi buna anlam veremiyorum ihalesi yapıldı yarıda bırakıldı bunun akıbeti ne oldu.
Bu ilçede ne bir Yüksek okul ne bir Üniversite ne bir Fakülte ne bir Tıp Fakültesi ne bir Ziraat Fakültesi bu Üvey evlat muamelesi değilse de nedir.

Bu ilçe adına bir Yüksek okul yapılmış onun tabelası de Mardin İstasyon da onu da bu ilçeye layık görmüyorlar.
.Bu ilçede ekoloji ve Tarihi eserlere yer verilmiyor İlçemiz de bir Şahkulubey kumbeti var yıllardır gündeme alıyoruz ilgililere yetkililere iletiyoruz halen bakıma korunmaya alınmamış Tarihi taş köprü ha kez Tepe başında bulunan Kilise kaderine terk edilmiş durumda.
İlçemiz göz bebeği olan Tepe yutuldu binalarla kaplandı goya sit alanı olmuş sit alanı ile ilgisi yok .
Bu ilçeye yatırımların yapılmamsını işsızlık soruna çözüm bulmasını zemin hazırlanmasını diliyoruz
İlçemizde son dönemlere artan Madde bağımlılığı Faiz Bahis İntihar olaylara karşı gereken önlemlerin alınmasını diliyorum."ifadelerini kullandı.

Başkan Çakar'dan Kızıltepe'ye Sahip Çıkın Çağrısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Başkale’de sağanak nedeniyle yollar kapandı
Başkale’de sağanak nedeniyle yollar kapandı
EMO’dan DEDAŞ’a: Mağduriyetleri gider
EMO’dan DEDAŞ’a: Mağduriyetleri gider