İran, Ukrayna uçağının yanlışlıkla düşürüldüğünü duyurdu

İran yönetimi, Ukrayna Havayolları'na ait uçağın yanlışlıkla düşürüldüğünü duyurdu.

İran, Ukrayna uçağının yanlışlıkla düşürüldüğünü duyurdu
İran, Ukrayna uçağının yanlışlıkla düşürüldüğünü duyurdu Editör
Bu içerik 442 kez okundu.

İran yönetimi, 176 kişinin ölümüne neden olan Ukrayna Havayolları’na ait uçağın yanlışlıkla düşürüldüğünü duyurdu. İran Devlet Başkanı Cevad Zarif, geçen çarşamba düşürülen uçağın düşürülmesine insan hatasının yanı sıra "ABD'nin maceraperestliğinin" sebep olduğunu belirtti.
 
Twitter üzerinden açıklamalarda bulunan Zarif, "Üzücü bir gün. Silahlı kuvvetler tarafından yapılan ilk iç araştırmanın sonuçları açıklandı: ABD maceraperestliğinin sebep olduğu krizdeki insan hatası felakete yol açtı" dedi. 
 
ÖZÜR DİLEDİ
 
Zarif, olayla ilgili özür dilerken, "kazadan etkilenen insanlara, kurbanların ailelerine ve etkilenen ülkelere baş sağlığı diliyoruz" ifadelerini kullandı.
 
İran ordusu kısa süre önce Ukrayna uçağının çarşamba günü Devrim Muhafızları'na ait bir askeri alanın çok yakınından geçtiğini ve bu yüzden yanlışlıkla vurulduğunu duyurdu. Olayda 176 kişi hayatını kaybetti. Çarşamba akşamı, İran, Irak'taki ABD üslerini yaklaşık 22 füze ile vurmuştu. İran bahsi geçen saldırıyı Devrim Muhafızları Kudüs Gücü Komutanı Kasım Süleymani'nin ABD tarafından öldürülmesinin ardından gerçekleştirdi.

Kaynak:MA 
 

İran Ukrayna uçağının yanlışlıkla düşürüldüğünü duyurdu
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bu süreçte en büyük güvencemiz milli birlik ve beraberliğimizdir
Bu süreçte en büyük güvencemiz milli birlik ve beraberliğimizdir
İsrail’de Solunum Cihazı Sıkıntısı Çekiliyor
İsrail’de Solunum Cihazı Sıkıntısı Çekiliyor