3 bin 537 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor, çığ uyarısı yapıldı

VAN - Serhat Bölgesi kentlerinde etkili olan kar yağışı ve tipi nedeniyle 3 bin 537 yerleşim yerinin yolu ulaşıma kapandı. Meteoroloji bölge için çığ uyarısında bulunurken, Van'da yarın eğitime ara verildiği duyuruldu.

3 bin 537 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor, çığ uyarısı yapıldı
3 bin 537 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor, çığ uyarısı yapıldı Editör
Bu içerik 299 kez okundu.
Serhat Bölgesi kentlerinde başlayan kar yağışı ve beraberinde getirdiği tipi etkisini sürdürüyor. Yağışlardan kaynaklı, Van'da 765, Hakkari'de 326, Bitlis'te 600, Muş'ta 316, Erzurum'da bin 129, Iğdır'da 20, Ağrı'da 293, ve Kars'ta 88 yerleşim yerinin yolu kapandı. 
 
VAN'DA HAYAT DURDU!
 
Van genelinde etkili olan kar ve tipi nedeniyle Edremit, Gürpınar, Çatak, Muradiye, Özalp, Saray ve Tuşba ilçelerine bağlı tüm kırsal mahallelerin yolları kapandı. Hayatın durma noktasına geldiği kentte, ulaşımda da aksamalar yaşanıyor. Van-Ankara ve Van-İstanbul uçak seferleri olumsuz hava koşulları nedeniyle iptal edildi. Birçok uçuş ise rötarlı gerçekleşti. 
 
ÇIĞ UYARISI
 
Meteoroloji 14'üncü Bölge Müdürlüğü'nden de hava koşullarına ilişkin açıklama yapıldı. Açıklamada, "Doğu Anadolu ile Doğu Karadeniz Bölgesi’nde meydana gelen yoğun kar yağışları nedeniyle, eğimi fazla dik yamaçlarda çığ riski bulunduğundan ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir" denildi.  
 
OKULLARA BİR GÜN ARA
 
Van Valiliği ise kar yağışı nedeniyle il genelinde Pazartesi günü ilk ve orta dereceli okullar, halk eğitim, özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim bir gün ara verildiğini duyurdu. Açıklamada, ayrıca engelli ve hamile kamu personellerinin de idari izinli sayılacağı belirtildi. 
 
Kaynak:MA 
3 bin 537 yerleşim yerine ulaşım sağlanamıyor çığ uyarısı yapıldı
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya’da helikopter düştü:1 ölü
Rusya’da helikopter düştü:1 ölü
CDS primi jeopolitik risklerle artıyor
CDS primi jeopolitik risklerle artıyor