CHP’li Tanal’ın Anneler Günü Mesajında ‘İşsizlik’ Vurgusu

Anne Evladını İşe Uğurlamak Yerine İçi Kan Ağlaya Ağlaya İşkur Kuyruğuna Gönderiyor

345 kez okundu.
CHP’li Tanal’ın Anneler Günü Mesajında ‘İşsizlik’ Vurgusu

Anneler Kan Ağlayarak Evlatlarını İşkur Kuyruğuna Uğurluyor

CHP’li Mahmut Tanal, Anneler Günü mesajında “Anneler sabah çocuklarını gönül rahatlığıyla işe uğurlamak yerine içleri kan ağlaya ağlaya İŞKUR kuyruğuna iş başvurusu için gönderiyor” dedi. 

CHP İstanbul Milletvekili Av. Mahmut Tanal, Anneler Günü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaptı. 
Tanal, bu anlamlı gün vesilesiyle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün annesi Zübeyde Hanım’ı, ilkokuldan itibaren yatılı okuduğu için hasret kaldığı annesi Keziban Tanal’ı ve hayatını kaybeden tüm anneleri rahmetle andığını söyledi. Tanal ayrıca, hayatta olan eli öpülesi annelerin önünde saygıyla eğildiğini, Anneler Günü’nü kutladığını ifade etti. 

HEPİMİZİN KAHRAMANI ANNESİDİR
Anneliğin dünyanın en kutsal ve güzel duygusu olduğunu belirten Tanal, “Anneliği kelimelerle tarif etmek imkansız. Annelik; fedakarlığın, şefkatin, sabrın, saflığın, karşılıksız sevginin adıdır. Dünyayı güzelleştiren, renklendiren annelerdir. Anne, evladını bin bir zahmetle dünyaya getirir, bin bir zorlukla büyütür, ilk öğretmeni olur, yetiştirir, geleceğe hazırlar. Hepimizin kahramanı, arkasındaki güç annesidir. Anne sayesinde ayaklarımız yere sağlam basıyor” dedi. 

SALGIN EN ÇOK ANNELERİ ETKİLEDİ 
Koronavirüs salgınından en çok annelerin etkilendiğini belirten Tanal, “Eşi işsiz kalan, ailece geliri kesilen annelerin çocuklarına istediklerini alamamanın, sevdikleri yemeği pişirememenin verdiği ızdırabı, çaresizliği, tükenmişliği görmezden gelemeyiz. Psikolojik olarak çöken eşi teselli etmek, çözüm arayışına girişmek de yine annelere düşüyor. Sağlık çalışanı anneler de en zor Anneler Günü’nü geçiriyor. Salgınla mücadele eden, kendi canlarını hiçe sayarak hastalara müdahale eden sağlık çalışanı anneler, haftalardır çocuklarını göremiyor. Bulaşı riskinden dolayı evlerine gidemiyorlar. Yurtlarda, hastane köşelerinde evlat kokusuna hasret kaldılar. Sağlık çalışanı annelerin bu fedakarlığını hiçbir zaman unutmamalıyız” diye konuştu. 

ANNELER KAN AĞLAYA AĞLAYA ÇOCUKLARINI İŞKUR KUYRUĞUNA UĞURLUYOR
CHP’li Mahmut Tanal, bir annenin hayattaki en büyük arzusunun çocuklarının okuyup iyi bir iş bulması ve meslek sahibi olması olduğunu kaydederek, “Üzülerek ifade ederim ki, bu iktidar döneminde yanlış politikalarla eli öpülesi annelerin çocuklarının mutluluğunu, iş sahibi olduklarını, mesleklerini icra ettiklerini görmesi imkansız bir hal aldı. Türkiye’de genç işsiz sayısı rekor düzeye ulaştı. Üniversiteli işsizler ordusu çığ gibi büyüyor. Anneler sabah çocuklarını gönül rahatlığıyla işe uğurlamak yerine içleri kan ağlaya ağlaya İŞKUR kuyruğuna iş başvurusu için gönderiyor. Salgının da etkisiyle İŞKUR’da da artık iş kalmadı. Gözü gibi bakıp büyüttüğü evlatlarının işsizler kervanına katılma ihtimali bile anneleri kahrediyor. Annelerimiz geleceğe güvenle bakamıyor. Anneler umutsuzluğa kapılmasın. CHP iktidarında ekonomimiz canlanacak ve gençlerimiz iş imkanına kavuşacak” değerlendirmesinde bulundu. 

CHP’li Mahmut Tanal Anneler Günü mesajında Anneler sabah çocuklarını gönül rahatlığıyla işe uğurlamak yerine içleri kan ağlaya ağlaya İŞKUR kuyruğuna başvurusu için gönderiyo dedi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Serhat için buzlanma ve çığ uyarısı
Serhat için buzlanma ve çığ uyarısı
Moskova’daki protestolara polis müdahalesi: 40 gözaltı
Moskova’daki protestolara polis müdahalesi: 40 gözaltı