Veterinere yönelik saldırı kınandı

İstanbul Veteriner Hekimler Odası, Esenyurt’ta denetim sırasında veteriner hekimlere yapılan saldırıyı yaptıkları açıklama ile kınadı.

Veterinere yönelik saldırı kınandı
Veterinere yönelik saldırı kınandı Editör
Bu içerik 200 kez okundu.

İstanbul Veteriner Hekimler Odası (İHVO), 14 Mayıs günü Esenyurt’ta saldırıya uğrayan meslektaşları için yazılı bir açıklama yaptı. Bu tür saldırıların sıklıkla yaşandığının altı çizilen açıklamada, veteriner hekimlerin derhal sağlıkta şiddet yasası kapsamına alınması istendi. Esenyurt İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nde çalışan meslektaşlarının bir kasabı denetlerken saldırıya uğradıkları hatırlatılan açıklamada, görevlilerin hastaneden darp raporu aldığı belirtildi.  

Veteriner hekimlerin pandemi şartlarında toplum sağlığının korunması konusunda görevlerinin başında olduğu aktarılan açıklamada, yapılan saldırının toplum sağlığı ve mesleklerine yapıldığı belirtildi. Veterinerlerin toplum ve hayvan sağlığını tehdit eden girişimlere karşı mücadeleye devam edecekleri denilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi. “Kamu görevi yapmaya çalışan meslektaşlarımıza yapılan bu saldırıyı nefretle kınıyoruz. Meslektaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimizi iletirken, meslek örgütü olarak daima yanlarında olacağımızı ve süreci takip edeceğimizi bildirmek isteriz.”

 

MA

Veterinere yönelik saldırı kınandı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yasak kalktı otogar taştı
Yasak kalktı otogar taştı
Çay ocakları dolup taştı
Çay ocakları dolup taştı