Mısır’da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Kahire'deki bir okulda lise sınavına girmeden önce öğrencilerin ateşi kontrol edildi (Reuters)

Mısır’da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
Mısır’da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı Editör
Bu içerik 1514 kez okundu.

Mısır, yeni tip koronavirüs salgını sebebiyle 25 Mart’tan bu yana uygulanan kısmi sokağa çıkma yasağını kaldırdığını duyurdu.

Mısır Başbakanı Mustafa Medbuli, restoran, kafe, ibadet yerleri ve spor kulüplerinin yeniden açılacağını ancak bazı kısıtlamaların ise devam edeceğini söyledi.

Başbakan bugün Mısır Koronavirüs Yüksek Komitesi ile düzenlenen toplantının ardından yaptığı açıklamada, restoran, kafe ve spor kulüplerinin kapasitelerinin sadece yüzde 25'i ile faaliyet göstereceğini belirterek, sosyal mesafe kurallarına sadık kalınacak şekilde camilerin günlük vakit namazları için kapılarını açacağını kaydetti.

Medbuli, kabalık olacağı endişesiyle park ve plajların kapalı olacağını söyledi. Reuters haber ajansına göre, toplu taşıma gece yarısına kadar faaliyetlerini sürdürecek.

Hükümetin virüsün ülkede görülmeye başladığı andan itibaren yoğun bir şekilde çalıştığını ifade eden Başbakan Medbuli, dünyanın 100 yılı aşkın bir süredir böyle zor bir durumla karşılaşamadığını aktardı.

Başbakan açıklamasında vaka sayısında artış yaşanan bölgelerde vatandaşların daha dikkatli olmaları gerektiğine dikkati çekerek, alınan tüm önlemlere uyulması gerektiğini vurguladı.

Şarku’l Avsat’ın haberine göre, Mısır Başbakanı, koronavirüsle mücadelede büyük bir özveri le çalışan sağlık çalışanlarına teşekkür etti.

 

 

Mısır’da sokağa çıkma yasağı kaldırıldı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüsün yeni versiyonu daha bulaşıcı
Koronavirüsün yeni versiyonu daha bulaşıcı
Suriye’de Covid-19’dan bir kişi daha öldü: 16 yeni vaka
Suriye’de Covid-19’dan bir kişi daha öldü: 16 yeni vaka