Yalçınkaya, zabıta haftasını kutladı

Akçakale belediye başkanı Mehmet Yalçınkaya zabıta haftasını kutladı.

188 kez okundu.
Yalçınkaya, zabıta haftasını kutladı

1- 7 Eylül Zabıta Haftası dolayısıyla zabıta ekiplerini makamında ağırlayan Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya zabıtanın belediyenin sahadaki görünen yüzü olduğuna dikkat çekerek Başkanı personeli zabıtası çöp toplayan personeli ve halkıyla birlikte bu şehrin çehresini değiştireceğiz dedi.
Akçakale Belediye Başkanı Mehmet Yalçınkaya Zabıta Teşkilatının 194. kuruluş yıldönümü ve 1-7 Eylül Zabıta Haftası dolayısıyla zabıta personelinin haftasını kutladı.
Başkan Yalçınkaya Zabıta Müdürlüğüne bağlı personel ile makamında bir araya geldi. Koronavirüs salgını nedeniyle maske ve sosyal mesafe kuralına uyularak gerçekleştirilen görüşmede Başkan Yalçınkaya personeli çalışmalarından dolayı tebrik etti ve başarılar diledi.

BAŞKAN YALÇINKAYA: ZABITA BELEDİYENİN ELİ KULAĞI

Zabıtanın belediyenin vatandaş ile arasındaki köprü vazifesi gördüğüne ve sahadaki yüzü olduğuna dikkat çeken Başkan Yalçınkaya  Çalışma arkadaşlarımıza Zabıta Haftasının hayırlı olmasını canı gönülden diliyoruz. Belediye gönül işi belediye insanlara hizmet etme işi ve insanlara hizmet işinin teknik tarafları insani tarafları var. Teknik tarafında yol var kanalizasyon var su var bunlar teknik tarafları.  Fakat insani tarafları işte bu zabıta arkadaşlarımızın yaptığı işler Belediyenin görünen yüzü gözü belediyenin eli kulağı gözü zabıta. Bu noktada zabıta çok önemli.  Yapacakları işe yapacakları hizmete belediyeyi temsil noktasında bizim için çok büyük bir değer ifade eder. Onun için zabıta kardeşlerimizden özellikle kendileriyle çok sık görüşmesek de bizim kendilerinden hasetten ricam şimdi teknik manada Akçakalenin yüzyılını değiştiriyoruz yani içme suyuyla doğalgaz ile parklarıyla tamamen değişiyor. Fakat insani tarafı dediğimiz mesela çöp mesela zabıtayı faaliyetler. Bu noktada çok dikkat edecekler ve insanları ikna yolu ile güler yüzle bu temizliği başarmamız lazım. Belediyenin tek başına bu temizliği halletmesi mümkün değil. Hani belediyedeki arkadaşlarımız araçlarımız canla başla çalışıyor. Fakat insanların da bu temizliğe inanması lazım. Bunu kim yapacak İşte bunu zabıta ikna yoluyla anlatarak göstererek yapacak dedi.
BİRLİKTE BU ŞEHRİN ÇEHRESİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ
İlçedeki temizlik çalışmalarına dikkat çekerek zabıta personellerine önemli görev düştüğünü belirten Başkan Yalçınkaya şöyle konuştu:
Biz hepimiz zaman zaman ben de sokakta çöp topluyorum ki insanlar bunu örnek alsın. Bu şehir hepimizin sokağına caddesine sahip çıkacağız. Zabıta kardeşlerimizin bu noktada dikkatlerini çekmek isterim. Bu noktada çok fazla gayret sarf etmemiz lazım ki buradaki kötü alışkanlıkları değiştirmemiz lazım. Şehrimize daha temiz bir hal kazandırmak için Başkanı ile personeli ile zabıtası ile çöp toplayan personeli ve halkıyla birlikte bu şehrin çehresini sokağını caddesini değiştireceğiz. Tekrar günlerini kutluyorum. Kendilerine de bundan sonraki çalışma hayatlarında başarılar diliyorum.
Zabıta personeli de Başkan Yalçınkayaya teşekkür etti ve görüşme sonunda hatıra fotoğrafı çekildi.

Yalçınkaya zabıta haftasını kutladı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Payas ve İskenderun'da çatışma ile patlama: 1 asker yaralı
Payas ve İskenderun'da çatışma ile patlama: 1 asker yaralı
Koca: İstanbul'un 28 ilçesinde vaka artışı yüzde 50'nin üzerinde
Koca: İstanbul'un 28 ilçesinde vaka artışı yüzde 50'nin üzerinde