Muharrem İnce Van ve Hakkari'ye gitti

VAN – Kısa süre önce başlattığı “Bin Günde Memleket Hareketi” kapsamında Van’a giden Muharrem İnce, esnafları ziyaret etti.

106 kez okundu.
Muharrem İnce Van ve Hakkari'ye gitti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Yalova eski Milletvekili Muharrem İnce, 4 Eylül günü Sivas'tan başlattığı “Bin Günde Memleket Hareketi” kapsamında ziyaretlerini sürdürüyor. Önceki gün Muş ve Bitlis kentlerini ziyaret eden İnce, bugün Van'a geldi. 
 
Sabah saatlerinde geldiği kentte Cumhuriyet Caddesi'ndeki esnafları ziyaret eden İnce, yaptığı sohbetlerde Bitlis ve Muş'un dünyanın hayvancılık merkezi, Van'ın ise turizm cenneti olduğunu dile getirdi.
 
Akıllı bir yönetimle Van'ın “Türkiye'nin Cenevre”si olabileceğini söyleyen İnce, "Bu coğrafyada refah içerisinde mutlu insanlar cenneti olabilir. Bunun için çalışıyoruz ve yollardayız" ifadelerini kullandı.
 
Van'daki temaslarının ardından otobüsle Hakkari'ye doğru yola çıkan İnce, ilk olarak Deniz Gezmiş ve arkadaşları tarafından inşa edilen Devrimci Gençlik Köprüsü'nü ziyaret etti. 
 
İnce, Hakkari'de de esnaf ziyaretleri gerçekleştirecek. 
 
'İNSAN BÜTÜNLÜĞÜ LAZIM'
Daha sonra Hakkari'ye geçen İnce, burada kısa bir süreliğine esnaf ziyareti yaptı. İnce, ziyaretine ilişkin “Biz Türkiye’yi barıştıracağımıza, ekonomik olarak büyüteceğimize inanıyoruz. Adil bir bölüşüm için yollara düştüğümüzü anlatıyoruz, dertleri dinliyoruz” diyen İnce, “Az önce Van’daydık. Şimdi Hakkari’deyiz ve diyoruz ki; hep toprak bütünlüğünü konuştuk, doğrunun arkasındayız, biz de konuşuyoruz ama insan bütünlüğü de lazım bu memlekette. İnsan bütünlüğünü sağlamak için şeritten, betondan köprüler işe yaramaz, gönül köprüleri lazım. Gönül köprülerini kurmak için bugün Hakkari’deyiz” dedi. 

 

(MA)

Muharrem İnce Van ve Hakkari'ye gitti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Payas ve İskenderun'da çatışma ile patlama: 1 asker yaralı
Payas ve İskenderun'da çatışma ile patlama: 1 asker yaralı
Koca: İstanbul'un 28 ilçesinde vaka artışı yüzde 50'nin üzerinde
Koca: İstanbul'un 28 ilçesinde vaka artışı yüzde 50'nin üzerinde