AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları'ndan, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kollarınca, bir televizyon programında imam hatiplilere yönelik sözleri nedeniyle yazar Erol Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunuldu.

875 kez okundu.
AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları'ndan, Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu

İl Gençlik Kolları Başkanı Vekili Mehmet Uğur Korkmaz, Ak Parti Şanlıurfa İl Başkanlığı önünde basın açıklaması yaptı.

Korkmaz açıklamasına, imam hatip liselerinin başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ülkeye büyük hizmetleri olan pek çok kişiyi yetiştirmiş kurumlar olduğunu söyledi.

İmam hatip lisesi mezunları ve mensuplarının yanlarında olduklarını belirten Korkmaz, şunları kaydetti:

''Bizler bugün burada başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, ülkemize büyük hizmetleri olan pek çok kişiyi yetiştiren imam hatip liselerinin, imam hatip lisesi mezunları ile mensuplarının yanında bulunmak ve imam hatip liselerine, imam hatip lisesi mezunlarına karşı son derece ağır ve çirkin ithamlarda bulunan, EROL MÜTERCİMLER hakkında suç duyurusunda bulunmak için toplandık.


Hepimizin bildiği gibi İmam Hatip Liseleri ülkemizdeki genel eğitim sisteminin bir parçasıdır. Türkiye’de gün geçtikçe halkımızın yoğun ilgisini ve beğenisini kazanan imam hatip liselerinde, fen ve edebiyat derslerinin yanı sıra İslami ilimlerle ilgili dersler modern eğitim ortamlarında eş zamanlı olarak okutulmaktadır. Bu yönüyle imam hatip liseleri pek çok dünya ülkesinin ilgisini çekmekte ve özgün bir model olarak gündeme gelmektedir.


İmam Hatipliler üniversiteye giriş sınavlarından bilgi yarışmalarına, münazaralardan çeşitli sosyal aktivitelere kadar pek çok alanda başarılarını ispatlamıştır. İmam Hatip lisesinden mezun olanların önemli bir kısmı birçok başarılı mesleklere yönelmiştir. Mezun olduktan sonra -ilahiyat dışında- yüksek tahsil yapanlar, intisap ettikleri her alanda diğer arkadaşları ve meslektaşları ile uyum içinde işlerini başarı ile yürütmüşlerdir ve yürütmektedirler.

Ülkemizin birlik, beraberlik, asayiş, kalkınma, ahlâkî davranış ihtiyaçlarına çok önemli katkıları vardır. Hal böyleyken, bütün bunlar birer gerçek ve istatistiklerle sabit bulunduğu halde, İmam Hatip Liseleri ve öğrencileri hakkında oluşturulmaya çalışılan çirkin algı ve ithamlar ile her daim mücadele edeceğimizin bilinmesini isteriz.


Bizler AK Parti Şanlıurfa Gençlik Kolları olarak, imam hatip lisesi mezunları, mensupları ve imam hatip liselerine yürekten bağlı gençler olarak ne imam hatip liselerini ne de imam hatip lisesi mezun ve mensuplarını asla yalnız bırakmayacağımızın bilinmesini açık bir şekilde isteriz. Kimsenin Türkiye'nin bu güzide okullarını ve mezunlarını kötülemesine ve iftirada bulunmasına asla ve kati suretle izin vermeyeceğiz.

Yine bilinmesini isteriz ki, İmam Hatip Liselerini seven, çocuklarını bu okullara gönderen, mezunlarının ülke için faydalı olduğuna inanan milyonlar, bu ağır ve çirkin ithamlara asla razı olmayacak ve imkân vermeyeceklerdir.

AK Parti Şanlıurfa İl Gençlik Kolları'ndan Erol Mütercimler hakkında suç duyurusu Siyaset akp urfa güncel gündem
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adana'da 3 günlük eylem ve etkinlik yasağı
Adana'da 3 günlük eylem ve etkinlik yasağı
Yunanistan’da deprem nedeniyle 2 öğrenci hayatını kaybetti
Yunanistan’da deprem nedeniyle 2 öğrenci hayatını kaybetti