Harran Üniversitesi İstihdama Katkı Sağlamaya Devam Ediyor-(VİDEO)

Harran Üniversitesi Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu ve Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü iş birliğindeÜniversite-Sektör buluşması web semineri yapıldı.

450 kez okundu.
Harran Üniversitesi İstihdama Katkı Sağlamaya Devam Ediyor-(VİDEO)

Covid-19 pandemisürecinden dolayı Zoom programı üzerinden yapılan seminer, Harran Üniversitesi YouTube kanalından canlı olarak yayınlandı.

Şanlıurfa’da ayakkabı sektöründe uzman kişilerin telekonferansta buluştuğu programın açış konuşmalarını, Harran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sabri Çelik, Şanlıurfa Organize Sanayi Bölge Müdürü Yunus Emre Aksu ve Karacadağ Kalkınma Ajansı Şanlıurfa Yatırım Destek Ofisi-Koordinatörü Yunus Çolak yaptı.

Harran Üniversitesi Organize Sanayi Bölgesi Meslek Yüksekokulu Müdürü Dr. Öğretim Üyesi Cevher İlhan Cevheri’ninmoderatörlüğünü yaptığı web seminerine,Ayakkabı sektördeki gelişmeler ve marka stratejileri konusuylaFLO Ayakkabı-İşletme Müdürü Halil Öncel,Sektördeki gelişmeler sorunlar ve çözüm öneriler konularıylaÜçgen-Taban İşletme Müdürü Dinçer Tutçu ve Yılmazlar Ayakkabı-İşletme Müdürü İbrahim Halil Yılmaz, Üniversite-sanayi işbirliği konusuylaGaziantep Üniversitesi Naci Topçuoğlu MYO Ayakkabı Tasarım ve Üretimi Bölümü Öğr.Gör. Ömer Uçtu, Ayakkabı ve Kalite Süreçleri konusuyla Ayakkabı SektörüUzmanı Nuray Işık Uslu, Ayakkabı Eğitiminin Gelişimi ve Önemi konusuyla SektörUzmanıMeltem Uyaroğlu ve ayak sağlığı ve ayakkabı ilişkisi konusuyla Harran Üniversitesi Sağlık Bilimleri MYO Podoloji Bölümü Öğretim Görevlisi Şerif Kirişçi sunumlarını gerçekleştirdi.

Pandemi dönemi olması dolayısıyla tüm sektörde kısıtlamalara gidilmesine karşı, 6. teşvik bölgesi olan Şanlıurfa'da yatırımların devam ettiğinin vurgulandığı toplantıda sektörün daha da ilerlemesi üzerinde duruldu. Ayakkabı sektöründe kümelenme, Bölgesel kalkınmada ayakkabı sektörünün önemi, ayakkabıda markalaşma, ayakkabı sektöründe kalite ve toplam kalite yönetimi ve müşteri memnuniyeti konuları öne çıktı. Son yıllarda ayakkabıcılık sektörünün Şanlıurfa'da yaygınlaşarak ciddi anlamda istihdam kazandığına vurgu yapıldı. Yatırımlar, sorunlar ve çözüm önerilerikonularındaki sunumlarla program sona erdi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Adana'da 3 günlük eylem ve etkinlik yasağı
Adana'da 3 günlük eylem ve etkinlik yasağı
Yunanistan’da deprem nedeniyle 2 öğrenci hayatını kaybetti
Yunanistan’da deprem nedeniyle 2 öğrenci hayatını kaybetti