İstanbul’da sigara içme yasağı

İstanbul Valiliği, 125 sokak, 93 cadde, 84 meydan ve toplu taşıma araç duraklarında sigara içilmesini yasakladı. İçişleri Bakanlığı tarafından dün 81 il valiliğine gönderilen koronavirüs genelgesiyle kalabalık cadde, sokaklar ile bazı park ve meydanlarda sigara içme yasağı getirildi. İstanbul Valiliği de sigara içmenin yasak olduğu bölgeleri istanbul.gov.tr adresinde yayımladı.

1182 kez okundu.
İstanbul’da sigara içme yasağı

İçişleri Bakanlığı tarafından dün 81 il valiliğine gönderilen koronavirüs genelgesiyle kalabalık cadde, sokaklar ile bazı park ve meydanlarda sigara içme yasağı getirildi. İstanbul Valiliği de sigara içmenin yasak olduğu bölgeleri istanbul.gov.tr adresinde yayımladı.
VALİLİĞİN AÇIKLAMASI
Valiliğin açıklamasında "İstanbul’da koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında virüsün yayılımını önlenmek amacıyla İl Hıfzıssıhha Meclisimizin 102 numaralı kararı doğrultusunda (İçişleri Bakanlığının 11.11.2020 tarih ve 18579 sayılı genelgesi çerçevesinde; Maskenin doğru ve sürekli şekilde kullanımını temin amacıyla 12.11.2020 tarihinden itibaren tüm İlimizde İlçe Hıfzıssıhha Kurulları Kararları ile belirlenecek, vatandaşlarımızın yoğun olarak bulunduğu/bulanabileceği cadde ve sokaklar (özellikle trafiğe kapalı olanlar), ihtiyaç duyulan meydanlar ve toplu taşıma araç durakları gibi alanlarda/bölgelerde sigara içilmesinin yasaklanmasına) 39 İlçemizin ayrı ayrı İlçe Umumi Hıfzıssıhha Meclis kararları ile toplamda 125 sokak, 93 cadde ve 84 meydanda sigara içilmesi yasaklanmıştır" ifadelerine yer  verildi.
Açıklamada yasağa uymayanlar hakkında 900 TL para cezası uygulanacağı bildirildi.
Öte yandan polis ve bekçiler de sokaklarda denetim yapıyor. 


(MA)

İstanbul’da sigara içme yasağı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TTB: Bir haftada 20 sağlık çalışanı yaşamını yitirdi
TTB: Bir haftada 20 sağlık çalışanı yaşamını yitirdi
Bakan Koca’dan koronavirüs paylaşımı
Bakan Koca’dan koronavirüs paylaşımı