Yasağın ikinci haftasında sessizlik hakim

Koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma yasakların ikinci haftasında Diyarbakır ve Van sokaklarına sessizlik hakim.

626 kez okundu.
Yasağın ikinci haftasında sessizlik hakim

Koronavirüs (Kovid-19) nedeniyle dün akşam saat 21.00'den itibaren uygulamaya koyulan sokağa çıkma yasağı, Pazartesi günü saat 05.00'te son bulacak. Yasak süresince açık olan farklı iş kollarında çalışanlar ise aldıkları izin belgesiyle işyerlerine gidiyor. 

DİYARBAKIR

Yasağın ikinci haftasında Diyarbakır’ın başta Yenişehir ilçesinin en kalabalık yerleri olan Gevran ve Ekinciler caddesi ile Sur ve Bağlar ilçesindeki tarihi mekanlar, meydanlar ve bulvarlarda sessizlik hakim. Yasak süresince açık olan farklı iş kollarında çalışanlar ise sabah saatlerinde duraklarda bekledi. Kent trafiğinde bir azalma görünse de toplu ulaşım araçları sefer yaptı.

Kent genelinde zırhlı polis araçları yoğunluğu da yaşanırken, polis ekipleri dışarı çıkan yurttaşları durdurarak kontroller yapıyor.

VAN

Van ve ilçelerinde de sokak ve caddeler boş kaldı. Fırın ve marketlerin açık olduğu kentte sadece kimi yerlerde araç hareketliliği yaşanıyor. Yasak nedeniyle kentin birçok noktasına kontrol noktası kuran polisler, araç sürücüleri ve işyerlerine giden kişileri kimlik kontrolünden geçiriyor.

 

(MA)

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
4 il için çığ uyarısı
4 il için çığ uyarısı
Siyasetçilere ve gazetecilere yapılan tüm saldırıları kınıyoruz
Siyasetçilere ve gazetecilere yapılan tüm saldırıları kınıyoruz