Viranşehir'de Kapalı Yüzme Havuzunn temeli atıldı

Viranşehir’de, 3 milyon 500 bin liralık yarı olimpik yüzme havuzunun temeli atıldı. Belediye Başkanı Salik Ekinci, Viranşehir’de vatandaşların Spor yapabilecekleri imkanların hızla arttığını söyledi.

451 kez okundu.
Viranşehir'de Kapalı Yüzme Havuzunn temeli atıldı

Viranşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı iş birliğiyle inşa edilecek olan kapalı yüzme havuzunun temel atıldı.


Şırnak Mahallesinde düzenlenen temel atma törenine, Viranşehir Belediye Başkanı Salih Ekinci, AK Parti Viranşehir İlçe Başkanı Ali Tekin, Belediye Meclis üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, Şırnak Mahalle Muhtarı Faysal Doğan ve çok sayıda vatandaş katıldı.


Yapılan dua ve kurban kesimi ve sonrasında Başkan Ekinci, Başkan Tekin ve Belediye meclis üyeleri, butona basarak havuzun temelini attı.


Temel atma töreninde konuşan Viranşehir belediye Başkanı Salih Ekinci, Tesisin ilçe halkına ve mahalle sakinlerine hayırlı ve uğurlu olması dileğinde bulunarak, “Viranşehir’de gençlerin ve vatandaşların spor yapabilecekleri imkanlar hızla artıyor. Viranşehir Belediyesi ile Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı iş birliğiyle ilçenin ikinci kapalı yüzme havuzunu Şırnak Mahallemize inşa ediyoruz. Hizmet, sadece yol su ve kaldırımdan ibaret değildir. Bunlar zaten bizim asli görevlerimizdir. Bunun yanında Hemşerilerimize spor yapabilecekleri yeni alanlar kazandırıyor, Viranşehir Belediyesi olarak tesis yatırımlarına devam ediyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Toto Teşkilat Başkanlığı'nın destekleriyle yapılacak olan yarı olimpik kapalı yüzme havuzu yediden yetmişe her yaşta Viranşehirliyi yüzme sporu ile buluşturacak.

Viranşehir’in ikinci kapalı yüzme havuzu olma özelliğini taşıyan yarı olimpik yüzme havuzu 1 yılda tamamlanması hedefleniyor. Şehrimize ve hemşerilerimize hayırlı olsun" dedi.


Desteklerinden dolayı Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve Spor Toto Teşkilat Başkanlığına teşekkür eden Başkan Ekinci, bu ve buna benzer yatırımların tüm mahallelerde devam edeceğini kaydetti.


Temeli atılan ve 955 metrekarelik alanda inşa edilecek yarı olimpik havuz, 25 metre uzunluğunda, 1.35 derinliğinde, 12 metre genişliğinde ve 3 kulvarı barındıracak. Ayrıca tesiste, soyunma odaları, yönetim odası, hacim odası, antrenör odası, malzeme ve temizlik odaları bulunacak.

Viranşehir'de Kapalı Yüzme Havuzun temeli atıldı Viranşehir'de Kapalı Yüzme Temeli Atıldı. Havuzunun SON DAKİKA | yeni 2.. belediyesi Devam yapılan olan Olarak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İBB’den 30 Bin Öğrencinin Evine Kırtasiye Seti
İBB’den 30 Bin Öğrencinin Evine Kırtasiye Seti
Akşener; Kahramankazan’da gazetecilerin sorularını yanıtladı
Akşener; Kahramankazan’da gazetecilerin sorularını yanıtladı