Büyükşehir, İnönü Caddesi'nde Bina Cephelerini Yeniliyor

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından kentin merkezinde bulunan İnönü Caddesi’ne bütüncül bir kimlik kazandırmak amacıyla 49 Bina ve 120 Dükkan cephesinde yenileme çalışmalarına devam ediliyor.

617 kez okundu.
Büyükşehir, İnönü Caddesi'nde Bina Cephelerini Yeniliyor

Büyükşehir Belediyesi Kent Estetiği ve Yeşil Alanlar Daire Başkanlığı, İnönü Caddesi’nin bulunduğu bölgede zaman içinde oluşan kirlenmeler, düzensiz yerleştirilen klima üniteleri, kablolar, uydu antenleri ve reklam  afişlerini kaldırarak bölgedeki yapılara modern bir görünüm kazandırmak için yeniden boyuyor.

Zemin katların görsel bütünlük sağlaması adına dükkan tabelalarının yüksekliği standart ölçülerde tutuluyor.

Tabela sistemleri de kompozit malzeme ile yenilenerek estetik bir görünüme kavuşturuluyor. Ayrıca cadde üzerinde bulunan ve büyük özellikler barındıran yapıların özgün hallerinin korunabilmesi için tadilat bakım çalışmaları yapılacak.

Caddenin yeni bir çehreye sahip olması adına yeni çözümler üreten büyükşehir, bölgenin metropol görüntüsünü güçlü tutarak örnek bir çalışma ortaya koymayı amaçlıyor. Caddenin 118 adet led sistemli modern ve doğru uygulamalar ile aydınlatılması gerçekleştiriliyor. Çalışmaların 180 iş günü içerisinde tamamlanması hedefleniyor. 

Büyükşehir İnönü Caddesi'nde Bina Cephelerini Yeniliyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Serhat'ta 349 yerinin yolu kapandı
Serhat'ta 349 yerinin yolu kapandı
Gelecek Partili Başkan kadına şiddetten tutuklandı
Gelecek Partili Başkan kadına şiddetten tutuklandı