Şanlıurfa Şehir hastanesi 2021 yatırım listesinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan "2021 Yılı Yatırım Programı" Resmi Gazete'de yayımlandı. Programda Şanlıurfalılar'ın merakla beklediği şehir hastanesi de yatırım listesinde yer aldı.

827 kez okundu.
Şanlıurfa Şehir hastanesi 2021 yatırım listesinde

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasını taşıyan " 2021 Yılı Yatırım Programı" Resmi Gazete'de yayımlandı. Programda Şanlıurfalılar'ın merakla beklediği şehir hastanesi de yatırım listesinde yer aldı.

2021 Yılı Yatırım Programının Kabulü ve Uygulanmasına Dair Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlandı. Programda, merkezi yönetim bütçesi kapsamındaki kuruluşlar, KİT, özelleştirme kapsamındaki kuruluşlar, döner sermayeli kuruluşlar ve sosyal güvenlik kuruluşlarının projeleri yer aldı. Mahalli idarelerin ise yalnızca dış kredi ile finanse edilen projelerine programda yer verildi.

Yatırım programında Şanlıurfa'da uzun bir süreden bu yana yapımı beklenen Şanlıurfa Şehir Hastanesi de resmi gazetedeki mükerrer sayısında yer aldı.

ŞEHİR HASTANESİ MALİYETİ NE KADAR?

İnşaat Alanı: 436 bin 172 metrekare alan üzerinde kurulacak olan Şanlıurfa Şehir Hastanesi’nin 2 milyar 144 milyon TL’ye mal olacağı belirtildi.

 

(RHA)

# Erdoğan İmzaladı şanlıurfa i 2021 Şehir hastanes yatırım listesinde yer aldı. SON DAKİKA | bir ise 2021 Sosyal olan bin
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Vaka oranının en çok arttığı ve azaldığı iller açıklandı
Vaka oranının en çok arttığı ve azaldığı iller açıklandı
Diyarbakır'da kaza: 2’si çocuk 5 ölü
Diyarbakır'da kaza: 2’si çocuk 5 ölü