Diyarbakır-Mardin karayolu ulaşıma kapandı

Bingöl’de 281 köy yolu ile Diyarbakır-Mardin karayolu, kar ve tipi nedeniyle ulaşıma kapandı.

820 kez okundu.
Diyarbakır-Mardin karayolu ulaşıma kapandı

Bingöl'de, 4 gündür özellikle dağlık bölgelerdeki ilçelerde etkili olan kar yağışı yaşamı olumsuz etkiliyor. Kent genelinde 281 köy yoluna ulaşım sağlanamazken, kar kalınlığı yüksek yerlerde bir metreye, diğer yerlerde ise 70 santimetreye ulaştı. Kent merkezinde belediye ekipleri, karla kaplanan kaldırımları temizlemeye çalışırken, köy yollarının ulaşıma açılması için de İl Özel İdaresi ekiplerince çalışma başlatıldı.  
 
KARAYOLU ULAŞIMA KAPANDI
 
Erzurum Bingöl Karayolu’nda ulaşım güçlükle sağlanırken,  Mardin Diyarbakır Karayolu ise ulaşıma kapandı. Karayolları ekiplerince yolun ulaşıma açılması için başlatılan çalışma sürüyor. 
 
MAHALLE YOLLARI KAR ALTINDA
 
Diyarbakır’ın kırsal ilçelerinden Silvan, Kulp, Lice, Hani, Dicle, Ergani, Kocaköy’de de kar yağışı etkili oldu. İlçe merkezleri beyaza bürünürken, ilçelere bağlı yüzlerce mahalle yolu ulaşıma kapandı. 
 
SİİRT’TE KAR YAĞIŞI
 
Siirt kent merkezi ve ilçelerde de gece saatlerinden itibaren etkisini artıran yoğun kar yağışı, hayatı olumsuz etkiliyor. Kent merkezi beyaza bürünürken, Pervari ilçesinde etkili olan kar yağışından kaynaklı bir ambulans ve çok sayıda araç mahsur kaldı. Gölköy mevkiinde yolda mahsur kalan araçlar ekipler tarafından kurtarıldı. Kente merkezi ve ilçelere bağlı çok sayıda köy yolunun da ulaşıma kapandığı belirtildi. 

 

(MA)

Diyarbakır-Mardin karayolu ulaşıma kapandı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
TÜİK'in yeni başkanı belli oldu
TÜİK'in yeni başkanı belli oldu
Siirt’te silahlı kavga
Siirt’te silahlı kavga