Meteoroloji uyardı! Şanlıurfa'ya don ve fırtına uyarısı!

Şanlıurfa'da gece saatlerinde etkili olmaya başlayan şiddetli rüzgar, günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor.Şanlıurfa'da gece saatlerinde etkili olmaya başlayan şiddetli rüzgar, günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor.

3611 kez okundu.
Meteoroloji uyardı! Şanlıurfa'ya don ve fırtına uyarısı!

Şanlıurfa'da Don ve Fırtına Uyarısı! Meteoroloji uyardı

Şanlıurfa'da gece saatlerinde etkili olmaya başlayan şiddetli rüzgar, günlük yaşamı olumsuz yönde etkiliyor

KUVVETLİ RÜZGAR UYARISI

Meteorolojinin dün yayımladığı kuvvetli sağanak uyarısı, yeni günde yerini kuvvetli rüzgara ve fırtınaya bıraktı. Gece saatlerinde etkili olmaya başlayan rüzgar, sabah saatlerinde ise pik seviyesine ulaştı.

Şanlıurfa'da etkili olan şiddetli rüzgar vatandaşlara zor anlat yaşatırken, vatandaşların soba zehirlenmesi, ağaç devrilmesi ve çatı uçmaları gibi olumsuzluklar karşısında oldukça dikkatli olmasında fayda var.

Güneydoğu Anadolu'nun güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve yer yer kısa süreli fırtına şeklinde (40-70 Km/sa) eseceği beklendiğinden ağaç ve direk devrilmesi, çatı uçması, soba ve baca gazı kaynaklı zehirlenme riski ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.


ZİRAİ DON YAŞANABİLİR


Tarımsal faaliyetlerin başladığı/devam ettiği Güneydoğu Anadolu'nun kuzeyinde zirai don hadisesi beklendiğinden başta üreticilerimiz olmak üzere ilgililerin ve vatandaşların dikkatli ve tedbirli olmaları gerekmektedir.

 

RHA

Şanlıurfa'da Don ve Fırtına Uyarısı! Meteoroloji Uyardı şanlıurfa SON DAKİKA | ise olan yeni Vatandaşların uyarısı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce, Bandırma’yı ziyaret etti
İnce, Bandırma’yı ziyaret etti
Van'da deprem
Van'da deprem