Türkiye’de Halkın 85’i Yoksulluk, 40’ı da Açlık Sınırının Altında

Yeniden Refah Partisi lideri Fatih Erbakan, “Türkiye'de matematiksel olarak gelir seviyesi bakımından halkın yüzde 85'i yoksul, yüzde 40'ı aç. AK Parti iktidarı döneminde sosyal yardım alan vatandaşın oranı da %8'den %35'e çıktı” dedi.

1836 kez okundu.
Türkiye’de Halkın 85’i Yoksulluk, 40’ı da Açlık Sınırının Altında

Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan, Elâzığ’ın Karakoçan ilçesinde partisinin ilçe kongresine katıldı. Erbakan'a Elâzığ ziyaretinde Genel Başkan Yardımcıları Prof. Dr. Sacit Günbey, Naim Öztürk, Doğan Bekin, Erkan İlyas Helvacı, Mehmet Aşıla ve çok sayıda MKYK üyeleri eşlik etti.

94 Ruhu Vurgusu Yaptı

Kongrede konuşan Fatih Erbakan, “Kuru kalabalık olarak değil, gözleri heyecandan ve aşktan parlayan sadık, samimi milli görüşçüler olarak salonu dolduran hanımıyla, erkeğiyle, genciyle, yaşlısıyla tüm Karakoçanlıları, tüm Elazığlıları bağrıma basıyorum. Allah, Karakoçan'ın Elâzığ’ın, bütün ülkemizin ve milletimizin kurtuluşuna vesile olacak çalışmalar eylesin. Ne kadar şükretsek azdır. Merhum Erbakan hocamıza Allah gani gani rahmet eylesin. İşte bugünlerden şimdiki döneme geldik ve o dönemde ekilen tohumların bereketi, o muazzam manevi miras sayesinde Erbakan hocamızın, Millî Görüş'ün, davamızın bereketi sayesinde bugün salonlara sığmayan Yeniden Refah Partisi'ni görüyoruz. Erbakan hocamızın yolunda, ona layık dava erleri olarak bu sancağı, bu kutlu davayı yüz akıyla temsil etmeyi Allah bizlere nasip etsin. Elâzığ, aynen birinci 40 yılda olduğu gibi ikinci 40 yılda da hünkâr mahfili olacağını açık bir şekilde gösterdi. 1994 ile 1995 şahlanışını daha da büyük şahlanışları tekraren yaşamayı nasip etsin. Yeni dönemde ikinci 40 yılda aynı hamleleri, aynı atılımları Yeniden Refah Partisi, Millî Görüş ruhuyla yeniden gerçekleştirecek” şeklinde konuştu.

Halkın %85’i yoksul, %40’ı aç

Türkiye'de işsizliğin dayanılmaz boyutlara ulaştığını dile getiren Erbakan, ekonomik sıkıntıdan kurtulmanın yolunun üretmek ve katma değerli ihracat yapmak olduğunu belirtti.

"Türkiye'de matematiksel olarak gelir seviyesi bakımından halkın %85'i yoksul, %40'ı aç. Bu ülkede AK Parti iktidarı döneminde sosyal yardım alan vatandaşın oranı %8'den %35'e fırlarken, diğer taraftan dolar milyarderlerinin sayısı %11'den %50'ye fırlıyor. Ekonomik sıkıntıdan kurtulmanın yolu, mutlaka üretmek ve ihraç etmektir. Üretmeden, ihraç etmeden, katma değerli ihracat yapmadan dövizi düşürmek mümkün olmaz, dış ticaret açığını kapatmak mümkün olmaz, milletin refah seviyesini arttırmanız mümkün olmaz, işsizliği önlemek mümkün olmaz."

Faizle Borçla Krediyle Kurtuluş Olmaz

Prof. Dr. Necmettin Erbakan'ın 45 yıl önce Türkiye'nin dört bir yanında 200'den fazla sanayi tesisin temelini attığını hatırlatan Fatih Erbakan, "Bunların 70'ten fazlasını hizmete soktu. Çünkü neden? İstihdam olmadan, üretim olmadan ihracat olmadan, faizi arttırarak, sıcak parayı da borçla, krediyle günü kurtararak Türkiye'nin kalkınması, milletin refaha ermesi mümkün değil." dedi.

Konuşmanın ardından tek listeyle gidilen seçimde, Mehmet Karaboğa, Karakoçan İlçe Başkanlığına seçildi.

Türkiye’de Halkın %85’i Yoksulluk %40’ı da Açlık Sınırının Altında
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Ticaret Bakanı Pekcan'ın şirketinden dezenfektan alındığını doğrulandı
Ticaret Bakanı Pekcan'ın şirketinden dezenfektan alındığını doğrulandı
İstanbul Emniyet Müdürlüğü deposunda yangın
İstanbul Emniyet Müdürlüğü deposunda yangın