HDP muhalefet partileriyle bayramlaştı

ANKARA - HDP, CHP, Deva Partisi, Gelecek Partisi ile online olarak bayramlaştı. Görüşmede, ülkedeki siyasi ekonomik ve sosyal krizden kurtuluşun ortak muhalefetten geçtiğini ifade etti.

1065 kez okundu.
HDP muhalefet partileriyle bayramlaştı

 Halkların Demokratik Partisi (HDP), Ramazan Bayramı’nın ikinci gününde CHP, DEVA, Gelecek Partisiyle online bayramlaştı. Görüşmelerde HDP'yi STK ve Siyasi Partilerle İlişkiler Komisyonundan Sorumlu Eş Genel Başkan Yardımcısı Tuncer Bakırhan, HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya ile Erol Katırcıoğlu temsil ederken, Gelecek Partisi’ni  Genel Başkan Yardımcıları Selçuk Özdağ, Ümit Yardım, Neslihan Çevik, CHP’den Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık ile Parti Meclisi üyeleri Semra Dinçer ve Deniz Demir; DEVA Partisi’nden Genel Sekreter Medeni Yılmaz ile Genel Başkan yardımcıları Mustafa Uçak ve Nazlı Seda bayramlaşma etkinliğinde yer aldı.

 ORTAK MUHALEFET VURGUSU

 Gelecek Partisi’yle yapılan görüşmede gündeme dair konuşan Tuncer Bakırhan, ülkenin eşi benzeri görülmemiş bir yönetimle karşı karşıya kaldığını belirterek, muhalefet partilerine düşen görevleri hatırlattı. Bakırhan, “Biz ülkenin yaşadığı temel sorunlar karşısında iş birliği yaparak bu kötü gidişata dur diyebiliriz. Bu sadece seçim, oy hesabı ile yapılacak bir şey değil. Ekonomik kriz, kadın katliamları, çevre katliamları, hukuksuzluk karşısında ortak söz söylemek, toplumun sesi olmak önemlidir” ifadelerini kullandı.

HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya da, “Bayramı, günleri, mekanları mübarek edecek olan insanların eylemleridir. Bizler önce yalana, ikiyüzlülüğe, haksızlıklara karşı durduğumuzda bayramlar, toplumlar mübarek olur” ifadelerini kullandı.

 HDP İstanbul Milletvekili Erol Katırcıoğlu ise demokratik muhalefetin önemine vurgu yaparak, “Türkiye’de demokrasinin çıtasını daha yükseğe çıkarabilmeyi becerebiliriz. İnsan haklarına, farklılıklara, özgürlüklere saygısı olan bir yönetim anlayışı üretebilmeyi umuyoruz” dedi.

 ‘83 MİLYON KARDEŞ’

 Gelecek Partisi Genel Başkan Yardımcısı Selçuk Özdağ ise “Türkiye hepimizin. Hepimizin kucaklayacağı şey demokrasi, insan hakları, denetlenebilirlik, hesap verebilirlik, şeffaflık, değerlerimizle çelişmeyen, AB kriterleridir. Bunları hep birlikte inşa edebilirsek, siyasetçinin silahı kelimelerdir, sözdür. Kelimelerin sihrine inanmaktır. İnşallah kelimelere elbise giydirmeden siyaset yapacağız. Türkiye’de 83 milyon kardeş olduğumuzu, vatandaş olduğumuzu ispat edeceğiz” dedi.

 BARIŞ DİLEĞİ

 CHP Genel Başkan Yardımcısı Lale Karabıyık, bundan sonraki bayramların birlik, beraberlik içerisinde olmasını dileyerek, “Kardeşlik ve barışın hüküm sürdüğü günlerde daha güzeldir bayramlar” ifadelerini kullandı.

 ‘GERİLİMDEN İKTİDAR SORUMLU’

 DEVA Partisi Genel Sekreteri Medeni Yılmaz ise ülkedeki aşırı kutuplaşmaya dikkat çekerek, “Bu ülkeyi aşırı derecede kutuplaştıran, gerilim atmosferine sokan iktidar partisinin kendisidir. Bu çok acı bir durum ve ülkemizin geleceği açısından hepimizi kaygılandırıyor” ifadelerini kullandı. “Bayramlarda da bir araya gelemeyeceksek bu ülkenin geleceği için nasıl umut besleyelim” diyen Yılmaz, “Pandemi sürecinde çok sıkça kullandığımız ‘yoğun bakım’ sözü artık ülkemiz için de kullanılabilecek durumda. Maalesef ülkemiz adeta yoğun bakıma aday bir durumda” dedi.

 HDP heyeti daha sonra ise Saadet Partisi’yle görüşecek.

 

MA

HDP muhalefet partileriyle bayramlaştı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’den Karaköprü Belediyesine İtiraz Dilekçesi-(VİDEO)
CHP’den Karaköprü Belediyesine İtiraz Dilekçesi-(VİDEO)
Dünya harikası 3 bin yıllık kanal çöplüğe döndü
Dünya harikası 3 bin yıllık kanal çöplüğe döndü