HDP’li Günay, Mardin’de esnaf ve çiftçilerin sorunlarını dinledi

MARDİN – HDP Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay, Mardin’de esnaf ve çiftçilerin sorunlarını dinledi. Yapılan ziyaretlerde kuraklık sorunu öne çıkarken, esnaf ve çiftçiler taleplerini dile getirdi.

1980 kez okundu.
HDP’li Günay, Mardin’de esnaf ve çiftçilerin sorunlarını dinledi

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Sözcüsü ve Mardin Milletvekili Ebru Günay, kentte pandemi döneminde işçi, esnaf, çiftçi ve sanayicilerin yaşadıklarını tespit etmek ve konuya dair rapor hazırlamak amacıyla temaslarda bulundu. Günay, dün başladığı programına bugün de devam ederek, meslek odaları ve esnaf ile görüşmeler gerçekleştirdi.

Günay, temasları kapsamında; Kızıltepe Çiftçiler Derneği, Kızıltepe Ziraat Odası, Kızıltepe Buğday Pazarı ile Hububat Merkezi, Oto Galericiler Sitesine ziyaretler gerçekleştirdi. Günay, yapılan görüşmelerde kurumların eleştiri ve önerilerini not aldı. Yapılan ziyaretlerde esnaf pandemi sürecinde yaşadığı ekonomik sıkıntıları dile getirirken, hükümetin desteklerinin yetersiz olduğunu ifade etti. Çiftçilerin ise öne çıkan sıkıntıları, pandemi sürecinde hükümetin desteklerinin yetersiz olması ile bölgede yaşanan kuraklık oldu. Hükümetin bölgedeki su politikasının değişmesi, çiftçiye verilen destek oranının artırılması yönünde önerilerin öne çıktığı görüşmelerde, bölgedeki sulama kanalları ile sulama göletlerinin tamamlanması, çiftçilerin borçlarının ertelenmesi talepleri öne çıktı.

Günay'ın gezisi esnaf ziyaretiyle son buldu. 

(MA)

HDP’li Günay Mardin’de esnaf ve çiftçilerin sorunlarını dinledi
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’den Karaköprü Belediyesine İtiraz Dilekçesi-(VİDEO)
CHP’den Karaköprü Belediyesine İtiraz Dilekçesi-(VİDEO)
Dünya harikası 3 bin yıllık kanal çöplüğe döndü
Dünya harikası 3 bin yıllık kanal çöplüğe döndü