Sera Kadıgil CHP’den istifa etti

ANKARA - Partisinden istifa eden CHP İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil ,TİP'e dahil olacak.

1210 kez okundu.
Sera Kadıgil CHP’den istifa etti

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) İstanbul Milletvekili Sera Kadıgil, partisinden istifa etti. Kadıgil, Türkiye İşçi Partisi’ne (TİP) katılacak. Böylelikle TİP’in Meclis'teki milletvekili sayısı 4’e yükselecek.
 
İstifasını Meclis’te düzenlediği basın toplantısı ile açıklayan Kadıgil, “Ben bu adımı bu mücadeleye köstek olmak için değil bilakis biraz daha solunuzdan destek olabilmek için atıyorum. Hem önümüzdeki tarihi seçim sürecinde, hem de elbirliğiyle yaralarımızı sarma aşamasına geçtiğimizde, hepimizin iyiliğine olduğunu düşündüğüm bir yola çıkıyorum. Bilin ki ülkem için doğru olduğuna inandığım şeyi yapıyorum. Fikrim hür, vicdanım rahat. Gerçekten tanıyanların, beni anlayacağını biliyorum. Evet, bu ayrılığın sebebi ne bir kavga ne de bir tartışma. Tertemiz bir ideolojik ayrılıkla karşınızdayım” dedi.
 
Kılıçdaroğlu’nun son derece yapıcı bir tavırla yürüttüğü sürecin kendine gurur verdiğini söyleyen Kadıgil, “Farklı görüşlerden demokratların birlikte inşa ettiği bu yol, çeşitli kesimlerle dengeli bir siyaset yürütmeyi de zorunlu kılıyor. Ne var ki oldukça uzun zamandır Türkiye siyasetindeki bu dengelerde ciddi bir eksiklik olduğunu ve bu eksikliğin tüm ülkemizi olumsuz etkilediğini düşünüyorum” diye belirtti.
 
 

Sera Kadıgil CHP’den istifa etti
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İBB’nin Ekipleri Üç Gündür Yangınlara Müdahale Ediyor
İBB’nin Ekipleri Üç Gündür Yangınlara Müdahale Ediyor
Rıza Kayaalp bronz madalya için mücadele edecek
Rıza Kayaalp bronz madalya için mücadele edecek