DEDAŞ'ın izinsiz kazısı yargıya takıldı

ŞIRNAK - Silopi Belediyesi'nin yetki sınırları içinde izinsiz kazı yaparak sayaçları direklere taşıyan DEDAŞ'ın çalışmaları mahkeme kararıyla durduruldu.

485 kez okundu.
DEDAŞ'ın izinsiz kazısı yargıya takıldı

Dicle Elektrik Dağıtım A.Ş. (DEDAŞ), Şırnak'ın Silopi ilçesinde elektrik sayaçlarını direklere taşımak için kazı çalışması başlatmıştı. İzinsiz yapılan kazıyı Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetimindeki Silopi Belediyesi de konuyu geçtiğimiz hafta yargıya taşıdı. Başvuruyu kabul eden Silopi Asliye Hukuk Mahkemesi,  belediyenin yetki sınırları içerisinde bulunan alanlarda yapılan bütün kazı çalışmalarını durdurttu.
 
TAZMİNAT DAVASI AÇILACAK
 
Silopi Belediyesi, mahkemenin kararını resmi hesaplarından paylaşarak: "Belediyemiz, izinsiz kazı çalışmaları yapan DEDAŞ'a  karşı hukuk mücadelesini kazandı. Silopi Asliye Hukuk Mahkemesi'nde ihtiyati tedbir talebimiz kabul edilerek, DEDAŞ ve bünyesindeki tüm alt işveren şirketlerinin, Silopi Belediyesi yetki sınırları içindeki tüm kazı çalışmaları durdurulmuştur. Halkımızın günlerdir susuz ve kanalizasyon hatları tıkalı halde beklemesine neden olan mağduriyetleri giderilmiştir. Tedbir kararı ile beraber hatlarımıza verilen zararın giderilmesi için ayrıca tazminat davası da açılacaktır. Halkımıza önemle duyurulur" ifadelerine yer verildi.
 

(MA)

Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afganistan'da sokağa çıkma yasağı
Afganistan'da sokağa çıkma yasağı
TBB: Baroların hedef gösterilmesi yanlış
TBB: Baroların hedef gösterilmesi yanlış