Kamuda 2023'e kadar tasarruf yapılacak: Kemer sıkma devri başladı

Kamu kurum ve kuruluşlarında alınacak tasarruf tedbirleriyle ilgili genelge Resmi Gazete'de yayımlandı.

1453 kez okundu.
Kamuda 2023'e kadar tasarruf yapılacak: Kemer sıkma devri başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzasıyla yayımlanan genelgede, kamu kurum ve kuruluşlarında araç kullanımından cep telefonu faturalarına, gazete ilanlarından davet ve etkinlik organizasyonuna kadar çok sayıda kalemde yapılacak kesintinin ayrıntıları yer alıyor.

Resmi Gazete'de yer alan genelgeye göre, içinde bulunulan yılı ve takip eden yılların bütçelerinde ilave yük oluşturacak şekilde faaliyet genişlemesine ve iş artışına gidilmeyecek.Kamu kurum ve kuruluşları kendi kuruluş mevzuatında belirtilen faaliyet alanları ile doğrudan ilgili olmayan herhangi bir harcama ve taahhütte bulunmayacak. İhale şartname ve sözleşmelerine alım konusu ile ilgili olmayan unsurları dahil etmeyecekler.

KİRALAMA VE SATIN ALMA İŞİ  YAPILMAYACAK

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından yurt içi ve dışında hiçbir surette hizmet binası, lojman ve sosyal tesis arsa ve arazisi satın alınmayacak, kamulaştırmayacak, yeni kiralama yapılmayacak ve yeni inşaata başlanmayacak.

TAŞIT EDİNİMİ OLMAYACAK

Kamu tarafından acil ve zorunlu haller dışında ne surette olursa olsun yeni taşıt edinilmeyecek. Kanun hükümlerinin izin verdiği haller hariç, hiçbir makama arazi, binek gibi taşıtlar ile yabancı menşeli taşıt makam aracı olarak tahsis edilmeyecek.

 

RHA

devri Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı RHA. Resmi gazetede yayımlandı Kemer sıkma rhaajans Kamuda Başladı. tarafından SON DAKİKA | yeni Olarak göre için?. Çok bir ilgili
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail'de Kovid-19'a karşı 3. doz aşılama başladı
İsrail'de Kovid-19'a karşı 3. doz aşılama başladı
Kılıçdaroğlu yangın bölgelerine gidecek
Kılıçdaroğlu yangın bölgelerine gidecek