İbrahim Halil Kuş yazdı: Mehmet Ekinci ve Ursu Hastanesi

Mehmet Ekinci, Şanlıurfa’nın Büyükşehir yasasına geçmesiyle beraber kurulan Eyyübiye Belediyesi’nin ilk başkanı.

756 kez okundu.
İbrahim Halil Kuş yazdı: Mehmet Ekinci ve Ursu Hastanesi

5 yıllık görev süresi boyunca yaptığı hizmetler dün gibi hafızalardadır. Özellikle vatandaşla olan diyalogu, ilçesi için ortaya koyduğu eserler, gençler ve sporcular için yaptığı yatırımlar kabak gibi ortadadır.

Mehmet Ekinci başkanlık dönemi bittikten sonra bile aslında kent sevdalısı olduğunu, vatandaşı için uğraştığını göstermeye devam ediyor.

Bilindiği gibi koronavirüsün patlak verdiği 2019 yılında Şanlıurfa’da baş gösteren en büyük sorunlardan bir tanesi de hastane yetersizliği olmuştu. Özellikle daha öncesinde kullanımda olan ve sonra ruhsatları iptal edilen özel hastaneler defalarca gündeme getirilmiş ama atıl durumda kalmaya devam etmişti.

Bunun farkına varan Mehmet Ekinci hem kent eksiğini gidermek hem de Şanlıurfa’da yüzlerde vatandaşına istihdam sağlamak adına kolları sıvadı. Ursu Hastanesi Mehmet Ekinci’nin yoğun girişimleri ve önderliğiyle tekrardan hizmete açılıp Şanlıurfalı vatandaşa hizmet vermeye başlayacak.

Mehmet Ekinci’nin bu hamlesi taraflı ve tarafsız herkesin takdire şayan bir hamledir. Ursu Hastanesi’nin Ekinci önderliğinde açılacak olması hem kentin sağlık yükünü hafifletecek hem Şanlıurfa’nın eksik kaldığı hastane ihtiyacını giderecek hem de birçok Şanlıurfalı vatandaşta oradan ekmek yiyecek ve kentin istihdam sorununa bir nebze de olsa merhem olacak.

Bundan dolayıdır Ekinci tarafından atılan bu hamleye bir kent vatandaşı olarak teşekkür eder, bir an önce Ursu Hastanesi’nin yeni yüzü ve kimliğiyle hizmete geçecek olmasının mutluğunu yaşıyorum.

 

RHA

İbrahim Halil Kuş yazdı: Mehmet Ekinci ve Ursu Hastanesi
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Afganistan'da sokağa çıkma yasağı
Afganistan'da sokağa çıkma yasağı
TBB: Baroların hedef gösterilmesi yanlış
TBB: Baroların hedef gösterilmesi yanlış