İlgezdi: "Sağlıkçılar 11 aydır atama bekliyor, bakanlık kameraman alıyor!"

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, gündeme dair açıklamalarda bulundu.

14 kez okundu.
İlgezdi:

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, gündeme dair açıklamalarda bulundu. İlgedi açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

"Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Gamze Akkuş İlgezdi, Sağlık Bakanlığının 11 aydır sağlıkçı ataması yapmadığına dikkat çekerek, “Sözler tutulmuyor, 740 bin sağlıkçı atama bekliyor. Bakanlık ise şaka gibi kameraman, grafiker, programcı alımı ilanına çıkıyor.Sağlık Bakanlığı sağlıkçıları unuttu” dedi.

CHP Halkla İlişkiler, Sağlık, Kültür ve Sanattan sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi yaptığı yazılı açıklama ile, 2021 yılında hiç sağlıkçı ataması yapılmadığını ifade ederek, “Sağlık Bakanlığı tarafından önerildikten sonra Dünya Sağlık Örgütü 2021 yılını Sağlıkçı yılı ilan etmişti. Ancak Türkiye’de 2021 sağlıkçılar için kara bir yıl oldu. 740bin sağlıkçı 11 aydır atama bekliyor” diye konuştu. 

Sağlık Bakanlığı sağlıkçıları unuttu

CHP’li Akkuş İlgezdi, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın 2 Temmuz’da “2-3 ay içinde geniş geniş birçok programı içeren bir atama yapıyor olacağız” dediğini hatırlatarak, “Bakanın 2- 3 ayı sağlıkçılar için bir türlü gelemedi. Bu hafta bakanlık 1 kameraman, 1 grafiker, 1 programcı, 2 büro personeli için ilan açtı. Sağlık Bakanlığı sağlıkçıları unuttu” açıklamasını yaptı.  

“Ülkemizde büyük emeklerle vererek yetiştirdiğimiz sağlık çalışanlarımız atanamadığı için, başta Kanada, Almanya, İngiltere olmak üzere dünyanın birçok ülkesine gidiyor” diyen Genel Başkan Yardımcısı Gamze Akkuş İlgezdi, mevcut çalışan sağlıkçıların iş yükünden tükenmişlik içinde olduğunu, KPSS’den yüksek puan alan gençlerin ise atanamadığı için gelecek umutlarını yitirdiğini vurguladı. 

Akkuş İlgezdi Sağlık Bakanlığına, “Zaman kaybetmeden derhal sağlıkçı atamaları yapılmalıdır” çağrısında bulundu."


Hibya Haber Ajansı

İlgezdi: "Sağlıkçılar 11 aydır atama bekliyor bakanlık kameraman alıyor!"
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Tunceli'de 2 terörist etkisiz hale getirildi
Tunceli'de 2 terörist etkisiz hale getirildi
Ege Denizi'nde deprem
Ege Denizi'nde deprem