Bölge kara teslim

DİYARBAKIR - Depremin vurduğu Elazığ ve Malatya başta olmak üzere bölge kentlerinden kar ve sağanak yağış etkili olmaya başladı

Bölge kara teslim
Bölge kara teslim Editör
Bu içerik 223 kez okundu.

Diyarbakır, Mardin, Urfa, Batman, Siirt ve Şırnak kentleri yağmur ve karla karışık yağmurun etkisine girdi. Diyarbakır, Siirt ve Şırnak’ın dağlık bölgelerinde kar şeklinde olan yağışlardan kaynaklı bölgede hava sıcaklığının 2 ila 3 derece civarında azalacağı tahmin ediliyor. Siirt'in ve Şırnak'ın doğusunda yoğun kar yağışı nedeniyle meydana gelmesi muhtemel buzlanma, don olayı ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklar ile çığ tehlikesine karşı yurttaşlar uyarıldı. 
 
KAR KALINLIĞI 1 METREYİ AŞTI
 
Diyarbakır’ın Kulp ilçesinin yüksek bölgelerinde etkili olan kar yağışının, yaşamı olumsuz etkilediği belirtildi. Bölgedeki mahalle ve mezralarda hayvancılık yapan yurttaşların, kalınlığı 1 metreyi aşan kar nedeniyle çalışmalarını yürütmede zorlandıkları kaydedildi. 
 
DEPREM BÖLGESİNDE HAVA DURUMU 
 
Deprem bölgesi Elazığ ve Malatya’da ise, gece saatlerinde yağmur şeklinde başlayan yağışlar, bugün soğuk havayla birlikte karla karışık yağmura, yüksek kesimlerde ise kar yağışına döndü. Deprem bölgesinde Cumartesi günü ise, yağışın kar yağışı şeklinde olması bekleniyor. Hava sıcaklığının bugünden itibaren hissedilir derecede azalarak, mevsim normalleri altına ineceği tahmin ediliyor.

Kaynak:MA 

Bölge kara teslim
Advert
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Rusya’da helikopter düştü:1 ölü
Rusya’da helikopter düştü:1 ölü
CDS primi jeopolitik risklerle artıyor
CDS primi jeopolitik risklerle artıyor