Başkan Eyyüpoğlu:"Çiftçi Mağdur Edilmesin"

Tarım ve Orman Bakanlığının pamuk rekolte kilogramını 500'den 350 kilograma düşüreceğini kaydeden Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Şanlıurfalı vekil ve belediye başkanlarına seslendi.

Başkan Eyyüpoğlu:
Başkan Eyyüpoğlu: Editör
Bu içerik 668 kez okundu.

Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı Ahmet Eyyüpoğlu, Urfalı çifçtinin sorunu için siyasilere seslendi.

Tarım ve Orman Bakanlığının, geçtiğimiz yıl 500 kilogram olan pamuk rekolte kilogramını, 350 kilograma düşüreceği İddiaları üzerine harekete geçen Şanlıurfa Ziraat Odası Başkanı  Ahmet Eyyüpoğlu, Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar ile görüştü.

 

Bayraktar ile telekonferans ile görüşen Eyyüpoğlu,Şanlıurfa çiftçisinin sorunlarını ilettiğini ve yaşanacak olumsuzlukları aktardığını kaydeden Eyyüpoğlu, görüşmenin detayları ile ilgili yazılı açıklama yaptı.

Eyüpoğlu, yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi.

"Değerli çiftçilerimiz, malumunuz olduğu üzere, önceki yılla ilişkin pamuk rekolde kilogramı, 500 kg olarak Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından belirtilmişti. Son günlerde aldığımız duyumlara göre, geçen yıla ilişkin pamuk rekolte kilogramının 500’den  350 Kilograma düşürüleceği yönünde çalışmaların olduğudur.

Türkiye’nin pamuk ihtiyacının % 45’ini yetiştiren Şanlıurfa’mız da, pamuk rekolte kilogramının bu denli düşürülmesi, şüphesiz tüm çiftçilerimizi büyük ölçüde mağdur edeceği aşikardır.

Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanımız Şemsi Bayraktar’la konuyu özelikle görüşüp çiftçilerin karşılaştığı sorunları iletip rekoltenin düşürülmesi konusunda yaşanacak sorunları aktardık. Genel başkanımızda konuyu yetkili bakanlıklarla görüşeceklerini bizzat ifade etti.

Şanlıurfa çiftçisinin bu şekilde mağdur edilmemesi hususunda, Başta Büyükşehir Belediye Başkanımız olmak üzere, Tüm Milletvekilleri ve İl Başkanımız birlikte hareket etmeye davet ediyorum.

Eminim ki, tüm siyasilerimizin birlikte hareket ederek, Bakanlığımıza pamuk rekolte kilogramının 500 olması yönünde talepte bulunması halinde netice alınacağı kaçınılmazdır. Bu şekilde çiftçilerimizin mağduriyetin oluşmayacağını umuyorum.  Önceki dönemlerde yaşanan 3 yıl sorunu yeterince pamuk çiftçilerimizi mağdur etmiştir.

 

Şanlıurfa Çiftçilerimize Saygı ile duyurulur."

Başkan Eyyüpoğlu:"Çiftçi Mağdur Edilmesin"
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP’li Enis Berberoğlu gözaltına alındı
CHP’li Enis Berberoğlu gözaltına alındı
Çınar’daki kavgada 1 kişi daha yaşamını yitirdi
Çınar’daki kavgada 1 kişi daha yaşamını yitirdi