Böyle ibadet olmaz-(Video)

Her yıl yaşanan hayvanlara işkence görüntüleri bu bayramda da yaşandı. Sivas, Kayseri ve Şanlıurfa’da bacaklarından vinçlerle asılan, kaçmasınlar diye bacaklarından bıçaklanan, uygun koşullarda taşınmadıkları için taşlarla, sopalarla dövülerek durdurulmaya çalışılan "kurban" görüntülerine tanık olduk.

Böyle ibadet olmaz-(Video)
Böyle ibadet olmaz-(Video) Editör
Bu içerik 518 kez okundu.

Kurban Bayramı’nda hayvanlara işkence görüntüleri kameralar yansıdı. Sivas ve Kayseri’de traktöre tek bacağından zincirle asılarak hayvan taşıma uygulaması görüntülere yansıdı.

SiyasiHaber Facebook hesabına ulaştırılan görüntülerde ise Şanlıurfa’dan. Bu kez bir iş makinasına tek ayağı zincirle asılan büyükbaş hayvan havada sallandırılarak kurban kesim alanına getiriliyor. Uzunca süre hayvan bu şekilde bekletiliyor. Kesim işlemi yapıldıktan sonra hayvan havada sallanarak can çekişiyor.

Sivas valisi: Cezai işlem uygulanacak

Sivas Valisi Salih Ayhan, sosyal medyada yer alan Sivas Beypınar köyünde büyükbaş hayvanın traktöre asılı halde taşındığı görüntülerle ilgili bir açıklama yaptı.

Görüntülerin kabul edilemez olduğunu belirten Ayhan, görüntünün failinin tespit edildiğini, gerekli cezai işlemlerin uygulandığını duyurdu.(siyasihaber4.org)

 

https://www.gaphaberleri.com/gazipanel/index.php?case=news&p=edit&id=43665

https://www.gaphaberleri.com/haber/43663/sanliurfadaki-skandal-goruntulerle-ilgili-karakopru-belediyesinden-aciklama.html

 

Böyle ibadet olmaz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Halfeti’de tur teknesi battı
Halfeti’de tur teknesi battı
Osman Baydemir hakkında kırmızı bülten talebi
Osman Baydemir hakkında kırmızı bülten talebi