Eğitim Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun: 3 bin rakamı oldukça yetersiz

Eğitim Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, “Ayrıca 3 bin rakamından bahsettik. Urfa gibi işsizliğin hat safhada olduğu, genç nüfusun en fazla olduğu, öğrenci sayımızın 7 binleri aştığı bir ortamda gerçekten 3 bin rakamı oldukça yetersiz, bunların en az 7 bin civarında olması gerekirdi. Çünkü İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün istediği sayı budur. Bize bakarsanız 10 binleri geçmesi gerekir” dedi.

371 kez okundu.
Eğitim Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun: 3 bin rakamı oldukça yetersiz

İŞKUR tarafından yayımlanan ilanla bugün Şanlıurfa’da okullarda görevlendirilmek üzere 2430 temizlik ve 612 tane güvenlik görevlisi alımları başladı.

Alımlara başvuru yapmak isteyen vatandaşlarda Alo 170, İŞKUR E-Şube ve E-Devlet üzerinden başvurularını yapabilecek.

Eğitim Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, İŞKUR tarafından okullarda yapılacak olan bu alımları Ruha Haber Ajansı’na değerlendirdi. Eğitim Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, Şanlıurfa için sayının çok az olduğunu ve göreve başlayacak kişilerin yeni eğitim-öğretim yılından önce görev yerlerine giderek işbaşı yapmaları gerektiğini ifade etti.

“EĞİTİM VE ÖĞRETİME YETİŞTİRİLMESİ İÇİN BUNLARIN BEN BİR AN ÖNCE GÖREVE BAŞLATILMASINI İSTİYORUM”

Eğitim Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun, ve göreve başlayacak kişilerin yeni eğitim-öğretim yılından önce görev yerlerine giderek işbaşı yapmaları gerektiğini ifade ederek, “Çok şükür bugün başvuru alımları başlamış. Urfa’mızda da yaklaşık olarak 3 bin rakamımızdan bahsediyorduk. 2430 tane temizlik, 612 tane de güvenlik için elaman alınıyor. Halbuki Urfa’mızda 2200-2400 arası okul mevcut, dolayısıyla 2400’esiz bu rakamı böldüğünüz zaman daha ortalama 1 kişi düşmektedir. Öyle devasa 40 derslikli, 32 derslikli veya daha fazla okullarımız var ki, bunun temizliğiyle ilgili en az 10 kişinin burada çalışması ve yapması gerekir. Halihazırda 1-2 kişinin bile buralara verildiğini düşündüğünüzde bu tür istediğimiz temizliğin zayıf olduğunu hepimiz biliriz. Başvurular bugün başladı. Nereden bakarsanız bakın Ekim’in ortalarına doğru ancak sayılar belirlenecek, okullar belirlenecek, kim hangi okuldaysa gidip o okulda çalışmaya başlayacak. O yüzden bizim amaç ve gayemiz, okul 21 Eylül’de açılacaktır. 21 Eylül’den önce bu alınacak arkadaşlarımızın kaç kişi olduğu, görev yerinin neresi olduğu bunların şimdiden belli olması gerekirdi ki, bu tür ortamları bir kendi çocuklarımız için daha temiz, daha hijyenik, daha dezenfekteye uygun ortamlar oluşturarak bu pandemi sürecindeki sorun ve sıkıntıları gidererek ve bir veli olarak biz çocuğumuzu okula gönül rahatlığıyla gönderebilme imkanımızın olması gerekirdi diye düşünüyorum. O yüzden yetkililerden isteğimiz ve temennimiz bu sürecin biraz daha hızlandırılması, bu sıkıntıların bir an önce bertaraf edilip okullarımızın daha temiz, daha hijyenik bir şekilde eğitim ve öğretime yetiştirilmesi için bunların ben bir an önce göreve başlatılmasını istiyorum” dedi.

“3 BİN RAKAMI OLDUKÇA YETERSİZ”

İl Başkanı İbrahim Coşkun,  Şanlıurfa için sayının çok az olduğunu belirterek şöyle devam etti:

“Ayrıca 3 bin rakamından bahsettik. Urfa gibi işsizliğin hat safhada olduğu, genç nüfusun en fazla olduğu, öğrenci sayımızın 7 binleri aştığı bir ortamda gerçekten 3 bin rakamı oldukça yetersiz, bunların en az 7 bin civarında olması gerekirdi. Çünkü İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün istediği sayı budur. Bize bakarsanız 10 binleri geçmesi gerekir. Çünkü bu zor ve sıkıntılı süreçte hem insanlara iş imkanı sağlama hem de kendi okullarımızın temizliğidir, öğrencilerimizin bulunduğu ortamların ve şartların daha uygun ve de olumlu olması adına da bunlar tabii ki katkı sunacak. O yüzden bu sayının arttırılması ve sürecin hızlandırılarak bir an önce bunların iş başı yapması gerektiğini biz yetkililere duyurmuş olalım.”

 

(Ömer DODANLI/ RHA AJANS-Özel Haber)

 

Eğitim Bir-Sen İl Başkanı İbrahim Coşkun 3 bin rakamı oldukça yetersiz
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Konya’da Suriyeli çocuk öldürüldü
Konya’da Suriyeli çocuk öldürüldü
Reuters: Türkiye'de sokağa çıkma yasakları gelebilir
Reuters: Türkiye'de sokağa çıkma yasakları gelebilir