Ege’de 6,8 şiddetinde deprem: Enkaz altında insanlar var

İzmir’de merkez üssü Seferihisar ilçesi olan 6,8 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Çevre ve Şehirçilik Bakanı Murat Kurum, enkaz altında insanların olduğunu söylerken, İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkanı Tunç Soyer ise şimdiye kadar 20'ye yakın yıkım ihbarı aldıklarını aktardı.

188 kez okundu.
Ege’de 6,8 şiddetinde deprem: Enkaz altında insanlar var

İzmir’de saat 14.51'de merkez üssü Seferihisar ilçesi olan 6,8 şiddetinde bir deprem meydana geldi. Deprem Ege ve Marmara bölgelerinin birçok kentinden hissedildi. Deprem sırasında yurttaşlar panik içerisinde ev ve iş yerlerini terk etti. Öte yandan GSM operatörlerinde yer yer kesinti yaşanıyor. 

KANDİLLİ 6,9 OLARAK AÇIKLADI

Kandilli Rasathanesi, depremin şiddetini 6,9 olarak açıkladı. 30 saniye sürdüğü belirtilen depremde Bayraklı ve Buca'dan birçok bina yıkıldı, birçok binada da hasar meydana geldi. 

TUNÇ SOYER: 20 YIKIM İHBARI ALDIK 

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, şimdiye kadar 20’ye yakın yıkım ihbarı aldıklarını belirterek, “Az önce yaşanan deprem nedeniyle tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Can ve mal kaybının olmamasını umut ediyorum. Gelişmeleri takip ediyoruz. Afet ekiplerimiz hazır” dedi.
 
İZMİR VALİSİ: CAN VE MAL KAYBI YOK
 
İzmir Valisi Yavuz Selim Köşger, "Bize intikal eden can ve mal kaybıyla ilgili henüz bilgi yok. Kriz merkezine geçeceğiz, gelen bilgiler neyse aktaracağız" açıklaması yaptı.
 
İSTANBUL'DAN HİSSEDİLDİ
 
İstanbul'dan da hissedilen deprem hakkında İstanbul Valisi Ali Yerlikaya da sosyal medya hesabından açıklamada bulundu. Yerlikaya, "İstanbul'da da hissedilen depremle ilgili olarak herhangi bir olumsuzluk bildirilmemiştir. Tüm vatandaşlarımıza ve İzmir’e geçmiş olsun" ifadelerini kullandı.
 
BAKAN: ENKAZ ALTINDA İNSANLAR VAR
 
Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, enkaz altında çok sayıda insanın olduğunu söyledi.
 
AFAD'TAN UYARI
 
AFET ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) da, depremin ardından bölgedeki hasarlı binalara girilmemesi uyarısında bulundu. AFAD'ın Twitter hesabından yapılan açıklamada, "İzmir açıklarında meydana gelen deprem sonrası arama kurtarma ve ilk yardım ekipleri bölgeye ivedilikle gönderildi. İzmir'in yanı sıra çevre illerden de personel ve araçlar destek amacıyla bölgeye sevk edildi" denildi. Ayrıca, gelişmelerin takip edildiği, bölgedeki hasarlı yapılara kesinlikle girilmemesi gerektiği bildirildi.

 

(MA)

Ege’de 6 8 şiddetinde deprem: Enkaz altında insanlar var
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Elektrikli Araç Sayısı Gün Geçtikçe Artıyor
Elektrikli Araç Sayısı Gün Geçtikçe Artıyor
Şahin:Öğretmenlerine Ahde Vefa Göstermeyen Hiçbir Toplumun Geleceği Yoktur
Şahin:Öğretmenlerine Ahde Vefa Göstermeyen Hiçbir Toplumun Geleceği Yoktur