Lüleburgaz Belediyesi salgın geçene kadar kira almayacak

“1-2 ay değil, salgın geçene kadar almayacağız”

829 kez okundu.
Lüleburgaz Belediyesi salgın geçene kadar kira almayacak

Lüleburgaz Belediyesi koronavirüs salgını geçene kadar kendisine aitolup genelge kapsamında kapatılan veya kısıtlanan işyerlerinden kiraalmama kararı aldı. Kararla birlikte belediyeye ait işyerlerinde kiracıolup işyeri kapatılan veya kısıtlanan esnaf, koronavirüs salgını tamamengeçene kadar belediyeye kira ödemeyecek. Konuyla ilgili açıklamalarda

bulunan Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli, “Salgının başladığıgünden bu güne tüm imkânlarımızla halkımızın yanında olduk ve olmayadevam edeceğiz. Bu zor günleri dayanışma içinde hep birlikteatlatacağız. 1-2 ay değil, salgın geçene kadar kira almayacağız” dedi.

Koronavirüs salgını sürecinde 700’ü aşkın aileye 200 bin TL’den fazlanakdi destek sağlayan, bin 500 aileye erzak desteğinde bulunana veodalara üye esnafa erzak ve hijyen paketi desteğinde bulunan LüleburgazBelediyesi esnafı rahatlatan bir karara daha imza attı. Geçtiğimizgünlerde Sevgi Mutfağı projesi ile ihtiyaç sahiplerinin evine sıcakyemek gönderen belediye, şimdi de kendisine ait olup genelge kapsamındakapatılan veya kısıtlanan işyerlerinden kira almama kararı aldı.

Sosyal Belediyecilik vurgusu

Belediye bu kapsamda sınırlı süre için değil, koronavirüs salgınıtamamen geçene kadar kira bedeli almayacak. Konuyla ilgili açıklamalardabulunan Başkan Gerenli, “Koronavirüs salgını tüm dünyayı olduğu gibiTürkiye’yi de derinden etkiledi. Pandeminin ilk günlerinden itibaren

vatandaşlarımızın ve esnafımızın bu süreçten olabildiğince azetkilenmesi için, Lüleburgaz Belediyesi olarak sosyal belediyeciliğingerekliliklerini yerine getirmeye devam ediyoruz. Bu anlayışdoğrultusunda salgın tamamen ortadan kalkana kadar belediyeye ait olupgenelge kapsamında kapatılan veya kısıtlanan işyerlerinden kiraalmayacağız. Lüleburgaz Belediyesi olarak bu zor günlerde tümimkânlarımızla halkımızın yanında ve hizmetinde olmaya devam edeceğiz”ifadelerini kullandı.

Su faturalarını da almamıştı

Salgın boyunca yaptığı desteklerle vatandaşının yanında olmaya devameden Lüleburgaz Belediyesi, salgının ilk çıktığı günlerde aldığı kararlasu faturalarının ödenmesini 2 ay ertelemişti. Salgından önce de sufaturalarına zam yapmayan Lüleburgaz Belediyesi 2 aylık süre boyuncavatandaştan su faturalarını tahsil etmemişti. Öte yandan belediyesalgının başladığı ilk günden bu yana su faturalarını ödeyemeyenvatandaşların suyunu kesmiyor.

96 davulcuya maddi destek

Tüm bunların yanı sıra belediye, Ramazan ayında çalışamayan davulcuları da unutmadı. Belediye Ramazan Bayramı öncesinde 96 davulcuya maddidestekte bulundu.

Minibüs şoförlerine gelir desteği

Lüleburgaz Belediyesi tüm bunlarla birlikte Lüleburgaz’dakiminibüsçülere de gelir desteğinde bulundu. Belediye, kent ulaşımınınbelkemiği olan 105 No’lu Kent İçi Erişimi Motorlu TaşımacılıkKooperatifi’ne her bir araç için aylık 250 TL olmak üzere toplam aylık

26 bin 250 TL, Nisan, Mayıs ve Haziran ayları için toplam 78 bin 750TL’lik ödeme gerçekleştirdi.

İhtiyacı olana evde temizlik

Yapılan tüm bu yardımların yanı sıra Lüleburgaz Belediyesi Temmuzayından bu yana ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerini her ay düzenliolarak temizliyor. Ailelerin talepleri doğrultusunda harekete geçenekipler, vatandaşların evlerini baştan aşağı temizleyerek halkınınyanında olmaya devam ediyor.

Lüleburgaz Belediyesi salgın geçene kadar kira almayacak
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Serhat'ta 349 yerinin yolu kapandı
Serhat'ta 349 yerinin yolu kapandı
Gelecek Partili Başkan kadına şiddetten tutuklandı
Gelecek Partili Başkan kadına şiddetten tutuklandı