Vali Bilgin'den 450 Yıllık SIBYAN Mektebine Yakın Mercek

Kaymakam Yüce ve Başkan Gerenli’yleSıbyan Mektebi’ndeki restorasyon çalışmalarını inceleyen Kırklareli Valisi Osman Bilgin, bir vatandaşın “Sıbyan Mektebi’nin müze olmasını istiyoruz” talebine yönelik, restorasyon çalışmalarının ardından Sıbyan Mektebi için vatandaşın dileklerini de alacaklarını söyledi.

833 kez okundu.
Vali Bilgin'den 450 Yıllık SIBYAN Mektebine Yakın Mercek

Vali Bilgin’den Sıbyan Mektebi’ne yakın mercek “Müze olup olmayacağı vatandaşa sorulacak”

Kırklareli Valisi Osman Bilgin, Lüleburgaz Kaymakamı Mustafa Kaya, Lüleburgaz Belediye Başkanı Murat Gerenli ve Türk Kızılay Lüleburgaz Şube Başkanı Mustafa Gamsız ile birlikte, restorasyon çalışmaları devam eden 450 yıllık tarihi Sıbyan Mektebi’ni inceledi. Burada yetkililerden bilgi alan Vali Bilgin, tarihi mektebin kente en uygun şekilde kazandırılması için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Halka sorulacak

Sıbyan Mektebi’nin ardından Kaymakam Yüce ve Başkan Gerenli ile birlikte vatandaşın da sorunlarını dinleyen Bilgin’e bir vatandaş “Sıbyan Mektebi’nin tarih müzesi olmasını istiyoruz” şeklinde talepte bulundu. Bunun üzerine Vali Bilgin restorasyon çalışmalarının tamamlanmasının ardından, Sıbyan Mektebi’nin ne olacağı sorusunun halka sorulacağını söyledi. Vali Bilgin, Sıbyan Mektebi için halkın taleplerini dikkate alacakları bir çalışma yapacaklarını belirtti.

Pancar Şefliği’nde inceleme

Sıbyan Mektebi’ndeki denetimin ardından Vali Bilgin İstanbul Caddesi’ndeki esnafla tek tek sohbet etti. Esnafın derdini dinleyen Bilgin, ardından Kaymakam Yüce ve Başkan Gerenli ile birlikte Pancar eski Bölge Şefliği’ne gitti. Burada incelemelerde bulunan Bilgin, Pancar Şefliği’nin olduğu bölgenin Lüleburgaz halkına kazandırılması gerektiğini söyledi.

 

 

Kırklareli Valisi Osman Bilgin'den 450 Yıllık SIBYAN Mektebine Yakın Mercek
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yeniden Refah'tan Başpiskopos İeronimos'a Tepki ! Kınamak yetmez!
Yeniden Refah'tan Başpiskopos İeronimos'a Tepki ! Kınamak yetmez!
Serhat'ta 349 yerinin yolu kapandı
Serhat'ta 349 yerinin yolu kapandı