Şanlıurfa’da kurbanlıklar görücüye çıktı: İşte kurbanlıklarda son durum

Şanlıurfa’da Kurban Bayramı’na sayılı günler kala hayvan pazarında kurbanlıklar yerini almaya başladı. Arpa fiyatlarının artışından dolayı kurban fiyatlarında artış yaşandı.

813 kez okundu.
Şanlıurfa’da kurbanlıklar görücüye çıktı: İşte kurbanlıklarda son durum

Türkiye'de hayvancılığın önemli merkezlerinden Şanlıurfa'da besiciler tarafından aylardır özenle yetiştirilen kurbanlıklar yaklaşan Kurban Bayramı öncesi hayvan pazarında alıcısını beklemeye başladı.


VATANDAŞLAR İSE YOĞUN İLGİ GÖSTERİYOR

Bu yıl 20-23 Temmuz’da kutlanacak Kurban Bayramı yaklaşırken, Şanlıurfa Hayvan Pazarı’na da kurbanlıklar, gelmeye başladı. Kurbanlık sahipleri, ilk kurbanlık hayvanlarını getirmeye başladı. Kurbanlık satış pazarında besiciler hayvanlarını satışa sunarken, vatandaşlar ise yoğun ilgi gösteriyor.


ARPA FİYATLARINDAKİ PAHALILIK KURBANLIKLARA DA YANSIDI

Besiciler, pazara ilk kez indirdikleri hayvanlara talep olduğunu ancak besi fiyatlarındaki yükselişin hayvan fiyatlarını da etkilediğini belirterek, yine de satışlardan ümitli olduklarını belirtiyor. Özellikle arpa fiyatlarındaki pahalılık kurbanlıklara da yansıdı.


FİYATLAR NE DURUMDA?

Şanlıurfalı vatandaşlar yaklaşan Kurban Bayramı öncesi kurban fiyatlarını da merak etmeye başladı. Ortalama toklu hayvan 2.500 TL civarında olurken, koyun ise 1600 TL’den satışa sunuluyor.

 

RHA

Urfa’da kurbanlıklar görücüye çıktı: İşte kurbanlıklarda son durum
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail'de Kovid-19'a karşı 3. doz aşılama başladı
İsrail'de Kovid-19'a karşı 3. doz aşılama başladı
Kılıçdaroğlu yangın bölgelerine gidecek
Kılıçdaroğlu yangın bölgelerine gidecek