Bayrama sayılı günler kaldı: Yoğun mesaileri başladı

Şanlıurfalı bıçakçılar, yaklaşan Kurban Bayramı dolayısıyla vatandaşların ve kasapların taleplerini karşılayabilmek için hummalı bir şekilde çalışıyor.

771 kez okundu.
Bayrama sayılı günler kaldı: Yoğun mesaileri başladı

Şanlıurfalı bıçakçılar, yaklaşan Kurban Bayramı öncesi vatandaşların ve kasapların taleplerini karşılayabilmek için hummalı bir şekilde çalışıyor.

Kentin Haşimiye bölgesindeki Bıçakçılar Çarşısı'nda faaliyet gösteren bıçak ustaları, bayrama hazırlık yapan vatandaşların ve kasapların kurbanda kullanacağı satır, bıçak gibi aletleri bileyerek keskinleştirip, onarıyor.

Kurban Bayramı dolayısıyla yoğunluğun yaşandığı çarşıda ustalar, yoğun mesaiyle vatandaşlardan gelen talepleri yetiştirmek için çaba harcıyor.

FİYATLAR 10 İLE 50 LİRA ARASINDA DEĞİŞİYOR

Tarihi Bıçakçılar Çarşısı’nda bıçak bileme işleriyle uğraşan esnaf da bayrama sayılı günler kala yoğun mesai yapmaya başladı. Yoğunluğun yaşandığı çarşıda alışverişe gelen vatandaşlar, Kurban Bayramı için yeni bıçak alırken, bazıları da eski bıçaklarını bilemeyi tercih ediyor. Tezgahlardaki bıçak fiyatları kalitelerine göre 10 lira ile 50 lira arasında değişiyor.

 

RHA

Bayrama sayılı günler kaldı : Yoğun mesaileri başladı
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İsrail'de Kovid-19'a karşı 3. doz aşılama başladı
İsrail'de Kovid-19'a karşı 3. doz aşılama başladı
Kılıçdaroğlu yangın bölgelerine gidecek
Kılıçdaroğlu yangın bölgelerine gidecek