Kars Belediyesi yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

KARS - HDP’li Kars Belediyesi önceki dönemden kalan borçlar nedeniylebir yandan haciz işlemleri ile boğuşulmasına rağmen kentin yol sorununu ortadan kaldırma çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

489 kez okundu.
Kars Belediyesi yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Halkların Demokratik Partisi (HDP) yönetiminde olan Kars Belediyesi’nin geçtiğimiz aylarda gerçekleştirdiği 170 bin metrekarelik kilit parke yol ve kaldırım ihalesinin ardından yüklenici firma Yenişehir Mahallesi'nde başlanan asfalt ve kilit parke çalışmalarını sürdürüyor. İhaleyle birlikte acil yapılması gereken yolların sezon sonuna kadar bitirilmesi bekleniliyor. 

img
 
Belediye Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, Yenişehir ve Hafızpaşa Mahallerinde sürdürülen asfalt ve kilit parke çalışmalarını yerinde inceleyerek ilgili birim müdürleri ve çalışanlardan bilgi aldı.
 
BİLGEN: YOLLARA BİRLİKTE SAHİP ÇIKACAĞIZ
 img
Kentte tüm imkanlar seferber edilerek Ağustos ayında başlanan yol asfaltlama ve kilit parke taşı çalışmaları hakkında basın mensuplarına bilgi veren Kars Belediyesi Eşbaşkanı Ayhan Bilgen, Kars’ın en önemli sorunlarından birisinin şehir içi yollar olduğunu dile getirdi. Bugüne dek hiç yolu yapılmamış mahallelerde yol yapım çalışmasına başladıklarını belirten Bilgen, yol sorununu bu yıl içerisinde büyük oranda çözmeyi planladıklarını ifade etti. 
 img
Bilgen, “Elbette bu yollara sahip çıkmak ve korumak hemşerilerimizin görevidir. Özellikle ağır tonajlı araçlarla yeni yapılmış yolların üzerine çıkılması halinde bu yollar tekrardan deforme olacaktır. Yollar şehrindir, şehir de yaşayan yaşlılarındır, çocuklarındır, engelli bireylerindir. Dolaysıyla yolları gerçekten ulaşım hakkı, engelli hakkı, yaya hakkı ekseninde kullanma konusunda da hepimizin duyarlılık göstermesi gerekiyor. Özellikle kaldırım işgalleri konusunda esnafımızın duyarlılık göstermesi de bizim yollarla ilgili ortaya koyduğumuz çabayı daha anlamlı ve değerli kılacaktır. Umarım şehrin her tarafı hem temiz hem de kolay ulaşılabilir olacak. İleride de özellikle bisiklet yolları ile ilgili çalışma yapmak için biz de kendimizde daha büyük bir umut ve inanç bulacağız” dedi. (MA)

img
 

Kars Belediyesi yol çalışmalarını aralıksız sürdürüyor
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Payas ve İskenderun'da çatışma ile patlama: 1 asker yaralı
Payas ve İskenderun'da çatışma ile patlama: 1 asker yaralı
Koca: İstanbul'un 28 ilçesinde vaka artışı yüzde 50'nin üzerinde
Koca: İstanbul'un 28 ilçesinde vaka artışı yüzde 50'nin üzerinde