Şanlıurfa’da korona neden bitmiyor? İşte o sorunun cevabı!

Şanlıurfalılar ihtiyaçlarını karşılamak için semt pazarlarının yolunu tutarken, koronavirüs önlemlerinden maskeye uyulduğu, sosyal mesafenin ise korunamadığı gözlendi

872 kez okundu.
Şanlıurfa’da korona neden bitmiyor? İşte o sorunun cevabı!

Vatandaşların fiyatların düşük olması nedeniyle daha sık tercih ettiği semt pazarları, pandemi döneminde olunmasına rağmen boş kalmıyor. Günlük giyim ve yiyecek ihtiyaçlarını karşılamak için pazarların yolunu tutan tüketiciler, kısmen önlem alarak pazardan alışveriş yapmaya devam etti.

KORONAVİRÜS BULAŞACAK İNSAN SEÇTİ

Haliliye ilçesine bağlı İpekyol Mahallesi’nde kurulan semt pazarında yaşanan görüntüler “pes” dedirtti. İğne atılsa yere düşmeyecek kadar yoğun olan ve sosyal mesafenin hiçe sayıldığı pazarda koronavirüs adeta bulaşacak insan seçti.

 SOSYAL MESAFE YOK OLDU

Pazara gelen bazı vatandaşlar daha rahat davranışlar sergilerken bazıları ise alışverişini hızlı biçimde tamamlayıp, ayrılıyor. Genel olarak maske takıldığı görülürken, sosyal mesafe kuralına ise dikkat edilmediği gözlendi. Oluşan tablo bazı vatandaşları tedirgin etti. Bazı vatandaşlar pazar içerisindeki kalabalığı görünce alışveriş yapmamayı tercih etti.

 

(Özel Haber RHA)
 

 

 

 

# SON DAKİKA | haliliye koronavirüs ise olan mahallesi Olarak Daha
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Madrid’de şiddetli patlama
Madrid’de şiddetli patlama
Filistin’de son 24 saatte 660 yeni vaka ve 19 can kaybı kaydedildi
Filistin’de son 24 saatte 660 yeni vaka ve 19 can kaybı kaydedildi