Ailelere Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu ile Mücadele Eğitimleri Verildi

Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu İle Mücadele Projesi Kapsamında İlçemizde Ahmet Yesevi Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Bağlarbaşı Mahallelerinde Mahalle Komitelerinin de katılımıyla uzman eğiticiler tarafından Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu İle Mücadele Eğitimleri veridl.

703 kez okundu.
Ailelere Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu ile Mücadele Eğitimleri Verildi

 

Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu İle Mücadele Projesi Kapsamında İlçemizde Ahmet Yesevi Mahallesi, Akpınar Mahallesi, Atatürk Mahallesi ve Bağlarbaşı Mahallelerinde Mahalle Komitelerinin de katılımıyla uzman eğiticiler tarafından Madde Bağımlılığı ve Uyuşturucu İle Mücadele Eğitimleri, mahalle bazında bağımlı kişiler ve bağımlı kişilerin ailelerine verilmeye başlandı.


Mahallekomiteleri ile Bağımlılıkla Mücadele projesi kapsamında; ailelere bağımlılık tanımı, bağımlıliktan korunmanın en iyi yolunun hiç baslamamak olduğu, Hayır diyebilmenin önemi, tedavi ve rehabilitasyon çalışmaları, riskli ortamlarin neler olabileceği, bağımlılığın sağlık boyutu, kişisel davranış örüntülerinin neler olabileceği konusunda önleyici bir hizmet sunarak farkındalık oluşturmak, bilinçlendirme ve bilgilendirme yaparak ailelere ve mahalle sakinlerine eğitim verildi.


İlk olarak İlçe Merkezindeki Nüfus yoğunluğunun fazla olduğu dört mahallemizde gerçekleştirilen eğitimlere önümüzdeki aylarda periyodik olarak önce İlçe merkezi olmak üzere sonradan kırsal bölgedeki mahallelerin hepsinde eğitimler yaygınlaştırılacaktır.

 

 

 

# şanlıurfa Ailelere Haliliye kaymakamlığı madde bağımlılığı ve Uyuşturucu ile Mücadele Verildi. Eğitimleri bir eğitim Olarak SON DAKİKA | uyuşturucu Sağlık mahallesi tarafından
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
CHP'li Akın: 'Temel bir ihtiyaç olan ısınma artık lüks oldu’
CHP'li Akın: 'Temel bir ihtiyaç olan ısınma artık lüks oldu’
Irak’ta resmi seçim sonuçları açıklandı
Irak’ta resmi seçim sonuçları açıklandı