Hastaneden 'diyaliz hastası ihmalden dolayı ölümden döndü” ' iddiasına yalanlama

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan eğitim ve araştırma Hastanesi'nden 'diyaliz hastası doktor ve hemşire ihmalinden dolayı ölümden döndü” ' iddialarını yalanladı.

775 kez okundu.
Hastaneden 'diyaliz hastası ihmalden dolayı ölümden döndü” ' iddiasına yalanlama

Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Mehmet Usanmaz'ın ,“Şanlıurfa’da nefessiz kalarak hastaneye kaldırılan diyaliz hastası Mehmet Usanmaz, nöbetçi doktorla hemşirenin ihmalinden dolayı ölümden döndü." iddialarını yalanladı.

bazı basın yayın organlarında yer alan “Şanlıurfa’da nefessiz kalarak hastaneye kaldırılan diyaliz hastası Mehmet Usanmaz, nöbetçi doktorla hemşirenin ihmalinden dolayı ölümden döndü" başlıklı haberler ile ilgili iddialara yönelik, Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliğindan yapılan açıklamayı basınla paylaştı.
Yapılan yazılı açıklamada şu ifadelere yer verildi:"Bazı basın organlarında;“Şanlıurfa’da nefessiz kalarak hastaneye kaldırılan diyaliz hastası Mehmet Usanmaz, nöbetçi doktorla hemşirenin ihmalinden dolayı ölümden döndü” haberi için aşağıdaki açıklama yapılmıştır.

8 Ekim akşamı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servise Başvuran Hastaya rutin tahliller yapılıyor. Hastanın daha sonra Diyaliz endikasyonu olduğu tanısına varılıyor ve Haliliye Ek binaya sevki sağlanıyor. Hasta daha önce hastanemizde diyalize girmediğinden dolayı hepatit tahlilleri yapılması için kan alınıyor ve icapçı diyaliz hemşiresine haber veriliyor. Hasta çok beklediğini, beklemek istemediğini söyleyerek onam formunu dahi imzalamadan hastaneden ayrılıyor. Hasta, Hemşirenin gelmesini beklediğini söylüyor, aslında Hepatit tahlillerinin çıkması ve çıkan sonuca göre hangi diyaliz makinasına alınacağının belirlenmesi ve diğer hastalarımıza hepatit bulaştırmamak için yapılan rutin uygulamanın bir parçası olarak Acil serviste gözlem altına bekletilmiştir."

BASINA VE KAMUOYUNA

Bazı basın organlarında;“Şanlıurfa’da nefessiz kalarak hastaneye kaldırılan diyaliz hastası Mehmet Usanmaz, nöbetçi doktorla hemşirenin ihmalinden dolayı ölümden döndü” haberi için aşağıdaki açıklama yapılmıştır.

8 Ekim akşamı Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Acil servise Başvuran Hastaya rutin tahliller yapılıyor. Hastanın daha sonra Diyaliz endikasyonu olduğu tanısına varılıyor ve Haliliye Ek binaya sevki sağlanıyor. Hasta daha önce hastanemizde diyalize girmediğinden dolayı hepatit tahlilleri yapılması için kan alınıyor ve icapçı diyaliz hemşiresine haber veriliyor. Hasta çok beklediğini, beklemek istemediğini söyleyerek onam formunu dahi imzalamadan hastaneden ayrılıyor. Hasta, Hemşirenin gelmesini beklediğini söylüyor, aslında Hepatit tahlillerinin çıkması ve çıkan sonuca göre hangi diyaliz makinasına alınacağının belirlenmesi ve diğer hastalarımıza hepatit bulaştırmamak için yapılan rutin uygulamanın bir parçası olarak Acil serviste gözlem altına bekletilmiştir.

 Şanlıurfa Mehmet Akif İnan Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimliği

 

# mehmet akif inan Hastaneden Usanmaz'ın ölümden döndü” ' hasttesinden 'diyaliz hastası ihmalden dolayı iddiasına yalanlama i iddialara yalanlama bir için?. göre haber Daha A.A. SON DAKİKA | ilgili
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Koronavirüs salgınında vaka sayısı düne göre azaldı
Nazilli'de sel
Nazilli'de sel