HAMDET İÇTENLİKLE
Mustafa MIZRAK

HAMDET İÇTENLİKLE

Bu içerik 172 kez okundu.
Sahip olduğumuz o kadar çok şey adına mutluyuz ki aslında. Ama farkında değiliz; elimizin tersiyle itip duruyor, kendimizden uzaklaştırıyoruz. Oysaki küçücük bir gayretle farkına varmaya başladığımızda sayıları karşısında şaşıracağımızdan; mutlu olmamıza yetecek kadar çok sayıda değere sahip olduğumuz için hepimizin aslında çok zengin olduğundan kimsenin şüphesi olmasın.Bilmeliyiz ki insan yalnız ekmekle değil Allahın her bir sözü ile de doyar.
Şükrettiğimizde Elimizdeki her şeyin, kıymetini daha güçlü hissederiz. Dışarıda bizi düşünerek, bizim için çarpan kalpler olduğunu bilmek bile şükretmek için yeterli nedendir. .Sabahları uyanırken, gözlerimizi ilk açtığımız anda sağlıkla gerinebiliyorsak eğer… işte şükretmek için ilk neden karşımızda duruyor bile. Sağlıklı olmanın parayla bile ölçülemeyecek derecede önemli olduğunu hepimiz biliyoruz, Biliyoruz da hangimizin aklına bunun için şükretmek geliyor. Ancak hastalandığımızda, sağlığımızı kaybetmeye başladığımızda değerini anlıyoruz; ama iyileşince her şey tekrar eskiye dönüyor.
 
Yaşamın birinci realitesi, Allah'ın, karşılıksız, pek bol, geriye dönüşü alınamaz bağışıdır. Hem Allah'ın yaptığı bağışların bilincine erişmek, hem bu cömertlik karşısında hayranlığa kapılan ruhun tertemiz bir atılımı, hem ilahi büyüklük karşısında duyulan sevinçli bir minnet duygusu olan, şükretmek yaşamımızda çok önemlidir.Allah'ı övmek, onun yüceliğini yaymaktır; ona şükretmek, onun yaptığı harikaları ilan etmek ve eserlerine tanıklık etmektir. 
Çoğu zaman sahip olduğumuz şeyleri unutuyoruz. Evlerden, arabalardan, yatlardan, katlardan bahsetmiyorum. 
 
Sahip olduğumuz ve değerini gerçekte kaybedince anlayacağımız şeylerden bahsediyorum. İnsanlar mutsuz olmak için bahaneler üretiyor. Hepimiz üzgün ve sıkıntılı bir hal içindeyiz. Sebebi ise daha çok istemek.Yani asla şükretmemek. 
Gerçekten bu hayatta çoğu insandan şanslı olduğumuzu unutuyoruz. Şükretmek elinde olana şükredebilmek büyük bir olgunluk göstergesidir. Huzur ve Mutluluk için şükretmek çok önemlidir. 
 
Sevgiyle kalın. Ve her şeyden önce birbirinizi candan sevin. Çünkü sevgi birçok kötülüğü   örter.  
 
Mustafa Mızrak    Gazeteci / Yazar
DİĞER YAZILAR
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Van'da deprem
Van'da deprem
Katliam gibi kaza: 5 ölü, 15 yaralı güncel16:50 2 Nisan 2020
Katliam gibi kaza: 5 ölü, 15 yaralı güncel16:50 2 Nisan 2020